Haftanın iOS Oyunu: Çamlıca Gazoz Futbolu

Haftanın iOS Oyunu: Çamlıca Gazoz Futbolu

Haftanın en güzel ve en keyifli iOS oyununu seçtiğimiz köşemizde bu hafta bomba gibi bir oyun var. Aslında birçoğunuz bu oyuna lise sıralarından aşina. Gazoz denince akla ilk gelen isimlerden olan Çamlıca mobil oyun dünyasına müthiş bir giriş yaptı ve samimi arkadaş ortamlarının keyifli oyununu mobil platformlara taşıdı.

Çamlıca Kapak Futbolu ismini taşıyan bu oyun hem iOS hem de Android platformu için ücretsiz olarak sunulmakta. Oyuna kısa bir bekleme ekranının ardından başlıyoruz. Oyundaki kontrol mekanizması Angry Birds ve benzeri oyunlardan alıştığımız gibi ‚çek-bırak‘ mantığı üzerine kurulmuş. Gazoz kapaklarını birbirlerinin arasından geçirerek kaleye yaklaşmaya ve gol atmaya çalışıyoruz.

Grafik olarak beklentileri fazlasıyla karşılayan oyunda gerçek bir futbol atmosferi yaratmak için tezahüratlar da eksik edilmemiş. Toplamda üç hakkımızın olduğu oyunda başarılı olabilmek için iyi bir hesaplama yeteneğine sahip olmamız gerekiyor. Bu tarz oyunlarda görmeye alıştığımız gibi Çamlıca Kapak Futbolu’nda da sosyal medya desteği sunulmakta. Bu destekten faydalanarak oyunda elde ettiğiniz skorları farklı hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Sonuç olarak Çamlıca Kapak Futbolu gerçekten çok keyifli bir oyun deneyimi vaat ediyor. Eğer boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz eğlenceli bir beceri tabanlı futbol oyunu arıyorsanız Çamlıca Kapak Futbolu’nu denemenizi öneriyorum.

YORUMLAR