Haftanın iOS Oyunu: Vainglory

Haftanın iOS Oyunu: Vainglory

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için bir şov meydanı yaratması beklenen Metal destekli oyunların ilk neslinde öne çıkan çalışmalardan bir tanesi Vainglory isimli MOBA oyunu. Eski Blizzard, Riot Games ve Rockstar yapımcılarını bir araya getiren Super Evil Megacorp, mobil oyun dünyasında daha önce yeteri kadar ciddiye alınmamış bir oyun türünü tüm asaletiyle bizlere aktarmayı başarıyor. Bugün MOBA oyunlarının elektronik spor piyasasının yükselişine zemin hazırlamasıyla birlikte gözler League of Legend ve DoTA 2 oyunları üzerinde duruyor, ancak mobil oyun dünyası da bu konuya kendi muhalefetini koymak konusunda iddialı.

Halihazırda Heroes of Order and Chaos ve Legendary Heroes gibi çalışmalar denemeye kalkıştıkları iş için her türlü övgüyü hakettiler, ancak Vainglory ile durum biraz değişiyor. Bu kez konularının uzmanı olan tecrübeli bir ekip MOBA olayını birinci elden mobil cihazlara aktarma projesine giriştiler. Son derece kolay anlaşılır bir arayüze sahip olan oyun harikulade görselleriyle de bizleri hemen etkilemeyi başarırken free-to-play konsepti de birçok mobil oyuna kıyasla daha adil bir fiyatlandırmaya sahip.

MOBA oyunlarının bugün eriştiği noktayı mobil cihazınızda hemen yakalamayı beklemiyorsanız ve tabletten oyun oynamak sizin için bir tabu değilse Vainglory'nin 5 yıldızlı bir oyun olduğunu ve oyun programcılarında umut filizlendirecek fikirler sunduğunu göreceksiniz. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz oyun şu an için sadece iOS için mevcut ancak yakın bir zamanda Android'e doğru bir atılımı da bekliyoruz.

YORUMLAR