Hangouts'un Android Sürümüne Video Mesaj Özelliği Geliyor

Hangouts'un Android Sürümüne Video Mesaj Özelliği Geliyor

Google'ın popüler mesajlaşma uygulaması Hangouts belirli aralıklarla güncellenmeye devam ediyor. Yeni yayınlanan güncellemeyle birlikte Hangouts'un Android sürümüne video mesaj gönderme özelliği eklendi.

Ülkeler arası konuşmalarda ve mesajlaşmalarda sıklıkla kullanılan Hangouts, Android ve iOS işletim sistemlerinden indirilebiliyor. Henüz Skype kadar popüler olmasa da kendine özel bir kitlesi bulunan Hangouts artık video mesaj özelliği sayesinde daha da sevilecek.

Yaklaşık olarak 2 yıl önce iOS sürümü için Google’ın aktif ettiği video mesaj özeliği sonunda Android için de aktif edildi. Google’ın kendi işletim sistemini neden bu kadar beklettiği ise bilinmiyor. Başka markaları ilk olarak Android’e yönelten Google, kendi Hangouts uygulamasında nedense iOS’e öncülük veriyor. Google’ın iOS planları tartışılırken bazı kullanıcılar video mesaj özelliğini denemeye başladı bile. Video mesaj özelliğini deneyen kullanıcılar bu özellikle birlikte mesajlarının içerisine ortalama 1 dakika uzunluğunda video ekleyebiliyor.

Android için henüz video mesaj gönderme özelliği tam olarak aktif edilmedi. Çok kısa bir süre sonra uygulama güncellenecek ve video mesaj özeliği tüm kullanıcılar için varsayılan hale gelecek.

Google Hangouts'un Şaşırtıcı 9 Özelliği

Google Hangouts'da Kullanabileceğiniz 14 Gizli Emoji 

YORUMLAR