Haydi Doğru Müzeye, Bugün 36 Müze Ücretsiz Gezilebilir

Haydi Doğru Müzeye, Bugün 36 Müze Ücretsiz Gezilebilir

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı 36 müze, 18 Mayıs Müzeler Günü dolayısıyla düzenlenen "Avrupa Müzeler Gecesi" etkinliği kapsamında, bugün kapanışlarından sonra saat 23.00'a kadar ücretsiz gezilebilecekler.

Teknolojik olmasa da kültür ve tarihimizi tanıyabilmek açısından güzel bir fırsat. Bu fırsat bize, bugün Türkiye'de ise 12'ncisi gerçekleştirilen "Avrupa Müzeler Gecesi" kapsamında, Bakanlığa bağlı 36 müzede, kapanış saatinden saat 23.00'e kadar ücretsiz olarak ziyaret etme fırsatı tanıyor.

İşte size doya doya gezebileceğiniz 36 müze. Bunlardan birine yakınsanız ya da ziyaret imkanınız varsa bu fırsatı kaçırmayın.

Bugün kapanışlarından sonra ücretsiz gezilebilecek müzeler listesi:

"Amasya Müzesi, Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Antalya Müzesi, Alanya Müzesi, Side Müzesi, Demre Likya Uygarlıkları Müzesi, Aydın Müzesi, Burdur Müzesi, Çorum Müzesi, Edirne Müzesi, Edirne Türk-İslam Eserleri Müzesi, Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, İstanbul Ayasofya Müzesi, İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Atatürk Müzesi, İzmir Efes Müzesi, İzmir Ödemiş Müzesi, Kahramanmaraş Müzesi, Kastamonu Müzesi, Kocaeli Müzesi, Konya Mevlana Müzesi, Konya Karatay Çini Eserler Müzesi, Muğla Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Muğla Fethiye Müzesi, Muğla Marmaris Müzesi, Niğde Müzesi, Sivas Müzesi, Sinop Müzesi, Şanlıurfa Müzesi, Şanlıurfa Haleplibahçe Mozaik Müzesi."

Video Oyun Tarihi Müzesi Texas'ta Kapılarını Açtı

Dünyanın İlk Bilgisayar Virüsü Müzesi Ziyarete Açıldı

YORUMLAR