HDM İlk Nokia Akılsız Telefon Modellerini Duyurdu

HDM İlk Nokia Akılsız Telefon Modellerini Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Nokai isminin kullanımın hakkını 10 yıllığına satın alan HDM, bugüne yaptığı açıklama ile ilk Nokia modellerini duyurdu. Nokia 150 ve Nokia 150 Dual SIM, beklenilen aksine "akılsız" telefonlar sınıfında yer alacaklar. 

2013 yılında Microsoft, milyar dolarlar ödeyerek Nokia'nın telefon üretim bölümünü satın almıştı. Satın alma anlaşmasının içerisinde, Nokia'nın belirli bir süre kendi ismiyle telefon üretmemesi de yer alıyordu. Bu süre zarfında markanın kullanım haklarını satın alan HDM Group, bünyesine daha önce Nokia'da çalışmış önemli isimleri de katmıştı. Üretme kısıtlamasının bitmesiyle birlikte şirket ilk modellerini duyurdu.

Nokia 150 ve Nokia 150 Çift SIM Kart, aslında hakkında çokça şey yazılacak telefonlar değiller. Vergiler ve satıcı karları haricinde 26 dolar gibi bir maliyeti bulunan bu telefonlar, 2.4-inch büyüklüğünde ekrana, FM radyo desteğine ve MP3 oynatıcıya sahipler. Bunlarla birlikte telefonlar içerisinde birkaç oyun da yer alacağı söylenenler arasında. 31 saat gibi bir batarya ömrü biçilen bu telefon, 2017'nın ilk finansal çeyreğinde Avrupa, Asya-Pasifik, Orta-Doğu ve Afrika'da piyasada olacak. 

Nokia Akıllı Telefon Yapsaydı Muhtemelen Piyasada Olabilecek 6 Telefon

Anroid Tabanlı Nokia A1 İçin Yeni Görseller Sızdırıldı

YORUMLAR