Henry Cavill Superman Rolünden Ayrılıyor mu?

Henry Cavill Superman Rolünden Ayrılıyor mu?

DC Sinematik Evreni’nde Superman karakteriyle özdeşleşen başarılı aktör Henry Cavill, kırmızı pelerinini asıyor olabilir. 

Hollywood Reporter ’ın  Warner Bros.’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, stüdyo ile Henry Cavill arasındaki ipler kopma noktasına geldi. Cavill’ın kısa da olsa Shazam filminde görünmesini isteyen Warner Bros. program sıkışıklığı nedeniyle sevilen oyuncu ile orta yolu bulamadı. 

Haberde, Cavill’ın 2019’da vizyona girmesi planlanan Justice League 2 veya Man of Steel 2 filmlerinden birisinde yer alamayabileceğinden söz ediliyor. Ünlü aktörün Warner Bros. ile olan sözleşmesine göre, en az bir yapımda daha Superman pelerinini üzerine geçirmesi gerekiyor; ancak Cavill’ın hangi projede boy göstereceği henüz belli değil. 

Warnes Bros. ile Cavill arasında yaşanan sorunlardan birisi de, stüdyonun son dönemde Shazam ve Supergirl gibi projelere ağırlık vermesi. Man of Steel 2’nin çalışmalarına henüz başlamayan stüdyo, Superman’ın solo filmi için birkaç yıl daha beklemeyi planlıyor.  

Ayrıca Forbes  yazarı Mark Hughes'a göre, The Batman filminde Ben Affleck yer almayacak ve Henry Cavill'ın ardından o da DC evreninden ayrılıyor.

Ayrılık iddialarına ilişkin bir açıklama yapan Warner Bros. şu ifadeleri kullandı: "Gelecekteki Superman filmleri hakkında bir karara varmamış olmamıza karşın, Henry Cavill ile saygılı ve harika bir ilişkimiz var, bu konuda değişen bir şey yok."

Cavill ise Superman rolünden ayrılacağına dair yapılan haberlere Instagram’dan paylaştığı bu ilginç video ile cevap verdi:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today was exciting #Superman

Henry Cavill (@henrycavill)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Son olarak Cavill, Netflix’in yeni fantezi serisi The Witcher’da Geralt rolünü üstlenecek. Dizinin senaryosu ise The Defenders, Daredevil ve The West Wing gibi yapımlardan bilinen Lauren Schmidt kaleme alacak.