Hilton Otelleri De Hackerlar'dan Nasibini Aldı

Hilton Otelleri De Hackerlar'dan Nasibini Aldı

Tamindir ailesi olarak bulunduğumuz İzmir'in çok uzun yıllardır tek gökdeleni olmasıyla meşhur olan fakat İzmir dışında da pek çok lüks ve gösterişli otele sahip olan Hilton'da hackerlardan nasibini aldı. Son zamanlarda Anonymous ve IŞİD arasında yaşanan hackleme olaylarına ek olarak yeni gündeme çıkan bilgilere göre Hilton Otelleri, ödeme sistemlerine hackerların sızdığını kabul etti.

Hilton otelleri ödeme sisteminde bulunan malware yani kötü amaçlı yazılımlar sonucunda ortaya çıkan bu haber, eğer daha önce Hilton Otelleri'nden birinde kaldıysanız kredi kartı bilgilerinizi risk altına atıyor. Bu nedenle eğer daha önce herhangi bir otelinde kaldıysanız kredi kartı geçmişinizi kontrol etmeniz yararınıza olabilir.

2014 yılının 18 Kasım - 5 Aralık tarihleri araıs ile birlikte 2015 yılının 21 Nisan - 27 Temmuz tarihleri arasında kalan müşterilerin verilerine erişen hackerlar, herhangi bir şifre ya da adrese ulaşamamasına rağmen internetten kredi kartı ile alışveriş yapmak için yeterli olan kredi kartı numarası, güvenlik kodu ve isim bilgilerine erişebildiler.

Gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı açıklayan Hilton Otelleri'nin hackerları tam olarak durdurmayı başarıp başaramadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz fakat yukarıda belirtilen tarihler arasında Hilton Otelleri'nde kaldıysanız kredi kartı geçmişinizi mutlaka kontrol edin.

YORUMLAR