Holografik Ekranlı Telefon: Hydrogen One

Holografik Ekranlı Telefon: Hydrogen One

IPS, LCD, OLED, AMOLED ekran türünden çok farklı bir ekran türü geliştiren Red şirketi, holografik ekranlı akıllı telefonu hakkında yeni bilgiler paylaştı. Red'in ekran teknolojisini, Leia Inc. adlı şirket geliştirdi. Telefonun isminin ise Hydrogen One olduğu belirtildi.

Leia Inc. ürettiği ekranlarla bilinen bir marka. Ancak geçtiğimiz dönemde Red ile anlaşan şirket, holografik ekran teknolojisi üzerinde yoğunlaşmış durumda. Ayrıca 2014 yılında HP'nin araştırma laboratuarı üzerinden kurulan RED şirketi de, kamera ve lens ile başarılı bir marka olarak biliniyor.


Henüz telefonun somut örneğini paylaşmayan Leia Inc. yaptığı açıklamada, ''Nano-Fonotik tasarım ve üretim, mobil cihazlar için holografik ekran teknolojisini mümkün hale getiriyor. Şimdiye kadar telefonu çok az kişinin gördüğünü söylemekte fayda var. Özel seçilen kişiler arasında Brad Pitt ve David Fincher gibi önemli yüzler de bulunuyor.'' sözlerini sarf etti.

Hydrogen One isimli telefon, 2018'in ilk yarısında çıkacak. Ayrıca telefonun ekranı dışında henüz farklı teknik detayları bilinmiyor. Ancak bu teknoloji kullanıcılar tarafından beğenilecek mi, göreceğiz.

Apple, iPhone 8’in OLED Ekranı İçin Yeni Tedarikçiler Arıyor

Çift Ekranlı YotaPhone 3 Duyuruldu

YORUMLAR