HTC, 2013’te Şirket İçin Daha İyi Şeyler Görmeyi Planlıyor

HTC, 2013’te Şirket İçin Daha İyi Şeyler Görmeyi Planlıyor

HTC CEO’su Peter Chou, Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda HTC için en kötüsünü muhtemelen atlattıklarına inandığını söyledi. Fakat HTC için en kötüsü nasıl geldi? Chou, bunun pazarlamaya dayandırılabileceğini söylüyor.

Chou, konuşmasına şöyle devam etti: “Rakiplerimiz pazarlama içine çok para yağdıracak kadar güçlüydü ve zengindi.” Chou bu sırada HTC’nin geçen yılki mücadelesinden bahsetti: “Biz ise pazarlama alanında yeterince iş yapamadık.”

HTC, 2011’de, 2012’ye müthiş bir özgüven hissederek girecek kadar güçlendi. Bununla birlikte 2012’de satışlar düşmeye başladı ve bunu da Pazar payındaki düşüşler izledi. Şirketin kazancında zorlanmalar gözlenirken tüm bunlar hissedarları şirketin bir dönüş yapamayacağına dair endişelere sürükledi. 

Basit olarak şu anda pazarlamaların, şirketin bir dönüş yapmasına yeteceği söylenemez. Bu yüzden şirketin buna yönelik bir planı var.

HTC’nin satış ve pazarlama müdürü Jason MacKenzie, şirketin, ortak pazarlama faaliyetleri üzerinde yoğunlaşmak için az zaman harcayacağını ve reklam çabaları üzerinde duracağını söylüyor. Bunun yanı sıra ürün avantajları, sosyal medya ve etkili ünlüler ile fırsatlar üzerinde durulacak.

MacKenzie sözlerine şöyle devam ediyor: “Harika bir ürünümüz var. Kamerayı kullandığım zaman hep “wow” tepkisi alıyorum. İşte iletişimimizde bu “wow” tepkisini göndermeye ihtiyacımız var.”

Son olarak Chou HTC’nin aynı zamanda “tüketicilere hitap eden benzersiz ürünler” de göndermesi gerektiğini düşündüğünü açıkladı.  Hızlı hareket etmek ve pazardaki değişikliklere karşı duyarlı olmak, incitmez.”

World Of Warcraft 5.2 Yaması Bizi Thunder King İle Tanıştıracak

YORUMLAR