HTC 8X Avea ile Türkiye'de

HTC 8X Avea ile Türkiye'de

Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar içerisinde en dikkat çeken modellerden birisi olan HTC 8X Avea ile Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Windows Phone 8 ile birlikte akıllı telefonlar bambaşka bir boyuta ulaşırken, HTC her alanda kendini göstermek için çaba göstermeye devam ediyor. Eylül ayında HTC’nin düzenlemiş olduğu lansman ile tanıtılan HTC 8X her şeyden önce sahip olduğu işletim sistemi ile dikkat çekiyor. Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan cihazın dış görünüşünün de oldukça şık olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Ülkemizde resmi olarak satışa sunulacak ilk Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefon olma unvanını da sahip olan HTC 8X alanında yani Windows Phone 8 yüklü cihazlar arasında en dikkat çeken modellerden birisi. Bunun sebebi ise HTC kalitesinin yanı sıra üstün donanım özellikleri telefonu bir adım öne taşımaya yetiyor.

Qualcomm Snapdragon 1.5 Ghz’lik S4 işlemcisini kullanan HTC 8X’de 1 GB gibi göz dolduran bir RAM bulunuyor. 16 GB’lık hafızaya sahip olan cihazın ekranı Gorilla Glass ile korunurken bu ekran 1280x720 çözünürlükte Super LCD 2 teknolojisine sahip bir ekran. Hemen hemen her HTC modelinde görmeye alışık olduğumuz Beast Audio ses desteği HTC 8X’te de bulunmakta. Birçok farklı renk seçeneği bulunan cihazın Avea tarafından KDV dahil 1599 TL’den satışa çıkacağını belirtelim.  

YORUMLAR