HTC, Android M4 ve G2 Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışıyor

HTC, Android M4 ve G2 Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışıyor

Tayvanlı cep telefonu üreticisi HTC, tıpkı M7 gibi, Android işletim sistemli M4 ve G2 akıllı telefonlar üzerinde çalıştığını söyledi.

Çıkacak cihazlar hakkında resmi bilgileri ve görselleri ilk paylaşan güvenilir kaynaklardan olan Evleaks’e göre, HTC,  2013 boyunca iki cihaz çıkaracak. M4’ün, M7’den bir adım aşağıda olması bekleniyor.

M4 hakkında çıkan diğer söylentilere göre, cihaz, 4.3 inç 720p ekrana ve 1.2 çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemciye sahip olacak. 2 GB RAM’in eşlik edeceği cihazda LTE bağlantısı, 16 GB dahili depolama alanı ve 13 megapiksel arka kameranın bulunacağı söyleniyor. Cihazın Android 4.1 Jelly-Bean işletim sistemiyle çalışacağı da söylentiler arasında.

G2 ise, giriş seviyesinde bir akıllı telefon olmakla birlikte, 3.5 inç HVGA ekrana, 1 GHz tek çekirdekli işlemciye, 512 MB RAM’e ve 4 GB dahili hafızaya sahip olacak. Cihaza bir de 5 megapiksel arka kamera eşlik edecek. G2, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çalışacak.

25 akıllı telefonun üzerinde çalıştığı söylenen HTC, M4 ve G2 için bir bahar çıkışı planlıyor. M7 için tahmini çıkış tarihi ise 8 Mart 2013. İkincisi ve muhtemelen eski ikisi, Şubat ayının 20’sinde, New York’taki etkinlikte duyurulacak.

Youtube'dan Canlı Samba Yayını

YORUMLAR