HTC Android'den Vazgeçmiyor

HTC Android'den Vazgeçmiyor

Apple ile HTC arasındaki patent savaşları geçtiğimiz hafta içerisinde Apple ve HTC Patent Anlaşmazlıklarında Küresel Barış Sağlandı haberimizde de detaylıca açıkladığımız üzere son bulmuştu ve HTC Apple ile 10 yıllık bir lisans anlaşması imzalamıştı.

Anlaşma 10 yıl boyunca hem geçmiş hem de gelecekteki patentleri içeriyordu. Bu anlaşmaya göre Apple yılda 280 milyon dolar gelir elde edecek ve HTC her sattığı Android akıllı telefon için Apple’a 6-8 dolarlık bir ödeme gerçekleştirecek. Bu ek ödeme yükümlülüğü nedeniyle HTC’nin Android platformundan uzaklaşarak Microsoft Windows Phone işletim sistemine yakınlaşabileceği dedikoduları da ortaya çıkmakta gecikmedi.

HTC’nin yaptığı açıklama ise bunun tam tersi nitelikte. Şirket yöneticileri ürünlerine odaklanmalarına engel olacak her türlü sorunu çözmekten memnun olduklarını ve hem Android hem de Windows Phone mobil işletim sistemlerinde liderliği istediklerini açıkladılar.

Zira HTC’nin kullanıcılarına sunduğu bazı özellikler sadece Android işletim sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor ve Windows Phone bu konuda henüz yolun başında.

YORUMLAR