HTC Çok Zor Durumda, Vive ve HTC 10 'dan Başka Umudu Kalmadı

HTC Çok Zor Durumda, Vive ve HTC 10 'dan Başka Umudu Kalmadı

Büyük üreticiler 2016 yılının ilk çeyreğindeki rakamlarını açıklamaya devam ediyorlar. HTC’de bu raporunu yayınlandı ancak durum şirket için hiç de parlak görünmüyor.

Yaklaşık bir senedir HTC finansal zorluklarla boğuşuyor ancak üretimden ve yeniliklerden de geri kalmıyordu. HTC’nin açıkladığı rakamlara göre 2015 yılının ilk çeyreği ile 2016’nın aynı dönemi arasında HTC tam yüzde 64’lük bir gelir kaybı yaşamış. Ancak bu sert düşüş, üreticinin Vive ve HTC 10 gibi son derece başarılı ürünler çıkarmasına engel olmamış.

HTC 2016 yılının ilk çeyreğinde oldukça sarsıcı bir gerilemeyi işaret etse de Vive sanal gözlük seti ve HTC 10 akıllı telefonun ikinci çeyrekte yaralarını saracağını düşünüyor. Vive’ın piyasadaki tek rakibi Oculus, bu yüzden VR pazarında HTC’nin endişe etmek için bir sebebi yok. Vive VR setinin pazarlama ve viral piyasa çalışmaları oldukça başarılı görünüyor.

Diğer yandan özellikle kamerası ve ses sistemiyle öne çıkan HTC 10 akıllı telefon Android pazarında bir üst sınıf nasıl olması gerektiğine dair önemli bir örnek teşkil ediyor. Şu ana kadar HTC 10 bir tek olumsuz eleştiri almış değil. Bu durum, cihazın piyasada bir geleceği olabileceğinin bir işareti olarak değerlendiriliyor. 

Ancak yüzde 64’lük kazanç kaybı kolay kolay onarılacak bir durum da değil. Bakalım HTC’nin 2016 kozları durumunu düzeltebilmesinde nasıl bir rol oynayacaklar.

HTC 10 Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri

10 Dakikada 15 Bin HTC Vive Satıldı!  

YORUMLAR