HTC One M9'a Güncelleme Geldi

HTC One M9'a Güncelleme Geldi

HTC'nin mart ayında tanıtılan bayraktar akıllı telefonu HTC One M9'a yeni bir yazılım güncellmesi yayınlandı. OTA aracılığıyla dağıtılan yazılım güncellemesi başta pil ömrü ve kamera olmak üzere birçok yerde iyileştirmeler getiriyor.

Yeni başlayan HTC One M9 güncellemesi, sırasıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için yayınlanacak. OTA aracılığıyla yapılan güncelleştirmelerle cihazın yazılım sürüm numarası 1.40.401.5'e yükselecek. Güncellemenin detaylarına baktığımızda kamera tarafında birçok iyileştirme ve yeni özellikler görüyoruz. Otomatik pozlama dengesi ve uzun pozlama özellikleri geliştirilmiş. Düşük ışık altında çekilen fotoğraflardaki bulanıklık ve gürültü sorunu da azaltılmış. Daha temiz ve keskin fotoğraflar anlamına gelen bu güncellemelere ek olarak da, eklenen yeni RAW modu sayesinde kullanıcılar artık RAW fotoğraflar çekebilecek.

Telefonun batarya performansında da bazı iyileştirmelerin yapıldığını söylemiştik. Güncelleme, özellikle Facebook ve Youtube gibi uygulamaların aşırı güç tüketimini fark edilecek kadar düşürecek. Buna ek olarak irili ufaklı birçok iyileştirme de mevcut pil kullanımında. HTC One M9'un akıllı şarj özelliği, telefonun fazla ısınmasına neden oluyordu. Kullanıcıların çokça şikayet ettiği bu konuya da çözüm getiren yeni yazılım sürümü, yine fark edilecek şekilde ısınma sorununu azaltıyor. HTC One M9'un yakında Android 5.1'i getiren büyük bir güncelleme alacağını da belirtelim.

YORUMLAR