HTC Yeni Android L Sürümünü Hemen Getiriyor

HTC Yeni Android L Sürümünü Hemen Getiriyor

HTC, Google'ın Android L geliştirici sürümünü duyurmasından saatler sonra en gözde cihazları için güncellemeyi kısa süre içinde kullanıcılarına sunacağını duyurdu. Vakit kaybetmeden gelen açıklama “Acaba rakiplerini de harekete geçirecek mi?” sorusunu doğurdu.

Şık ve sağlam tasrımlarıyla Android cihaz piyasasında farklı bir yeri olan HTC, işletim sisteminin en çok yakıştığı markalardan biri. Kendi kullanıcı arayüzüyle Android deneyimini bir üst seviyeye taşıyan HTC, Google'ın yeniliklerini de yakından takip ederek iki marka arasındaki bağı güçlendiriyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan Google I/O 2014 konferansında “Android L” olarak anılan işletim sisteminin geliştirici sürümünün tanıtılmasının ardından dün açıklama yapan Tayvanlı şirket, Google'ın işletim sisteminin son halini vermesinin ardından 90 gün içinde geçtiğimiz yılın amiral gemilerinden One M8 ve One M7 için bu sürümü mümkün kılacaklarını duyurdu.

HTC'nin bu sözü hemen verebilmesini sağlayan, kullanıcılara sunduğu Advantage Program kapsamında yer alan “en son işletim sistemi sürümüne hemen erişim” garantisi. Henüz Google'dan bile kesin bir tarih gelmemişken önce davranan HTC'nin marka değerini sağlamlaştırma ve müşteri güveni kazanma açısından attığı adımı başarılı bulduğumuzu belirtelim. Bakalım Samsung önümüzdeki günlerde bu hamleyi görüp açıklamada bulunacak mı?

Android Aylık 1 Milyar Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Google Dokümanlara Microsoft Office Desteği Geldi

Google Drive'ın Yeni Arayüzü Duyuruldu

YORUMLAR