HTTP 2.0 İle Yeni İnternet Deneyimine Hazır Mısınız?

HTTP 2.0 İle Yeni İnternet Deneyimine Hazır Mısınız?

Yeni geliştirilen HTTP 2.0 ile daha hızlı bir internet deneyimine hazır olun. 

Teknolojinin gelişmesi ile özellikle video ve resimlerin kalitelerinde ciddi artışlar söz konusu. Artık mobil cihazımızdan 1080p video çekebiliyor, bunları rahatlıkla internet üzerinde yayınlayabiliyoruz. Ancak teknolojinin bu hızla gelişmesinin iyi yanlarının yanı sıra, kötü yanları da var. Özellikle yayınlanan görsel içeriklerin büyümesi, internet sitelerinde yer yer ciddi yavaşlamalara neden oluyor.

İşte tam olarak bunun için geliştirilen HTTP 2.0 protokolü, daha hızlı internet vadediyor. Yeni protokol ile mevcut internet hızlarından çok daha yüksek hızlara çıkmak mümkün olacak. Daha kısa sürede videolar yüklenebilecek ya da internet sitelerinde daha rahat gezebileceğiz.

Bu durum kullanıcılar için ne kadar iyi olsa da, bir çok firma ve site için iyi bir haber değil. Bunun en büyük nedeni, mevcut internet sitelerinin sadece %88'i bu altyapıyı kaldırabilecek durumda. Kalan kısmı için de ciddi bir altyapı yatırımı yapılması gerekiyor. Bu yüzden HTTP 2.0'ın, kısa vadede ciddi maddi yatırım ve zaman kaybına neden olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak uzun vadede bir çok getirisinin olacağı kesin. Bunlardan en önemlisi ise daha güvenli internet deneyimi sunacak olması.

İlerleyen günlerde kullanıma sunulacak olan yeni protokolün başka ne gibi yenilikler getireceğini bekleyip göreceğiz?

League of Legends - şampiyon ve kostüm indirimleri (5 Ağustos - 8 Ağustos)

YORUMLAR