Huawei, 5G Destekli Katlanabilir Telefonlar Üzerinde Çalışıyor

Huawei, 5G Destekli Katlanabilir Telefonlar Üzerinde Çalışıyor

Huawei CEO’su Richard Yu, 5G destekli katlanabilir telefonlar üzerinde çalıştıklarını açıkladı. 

Beşinci nesil iletişim teknolojilerine yönelik çok kapsamlı bir perspektife sahip olan Huawei, son dönemde mesaisinin büyük bir kısmını 5G destekli telefonlara ayırıyor.

Bundan önceki raporlar, Çinli şirketin katlanabilir telefonunu gelecek yılın başında piyasaya sürebileceğini öne sürüyordu, ancak Huawei ilk  5G uyumlu cihazının Haziran 2019'dan önce lanse edilmeyeceğini açıkladı.

huawei katlanabilir telefon

Londra’da düzenlenen Mate 20 etkinliğinde konuşan Huawei CEO’su Richard Yu, "5G destekli katlanabilir telefonlar üzerinde çalışıyoruz"  ifadelerini kullandı.

Öte yandan 5G destekli ilk akıllı telefonların en geç bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu konuda şu an için en güçlü aday ise bir başka Çinli üretici Xiaomi gibi görünüyor. Şirketin 25 Ekim’de tanıtacağı yeni amiral gemisi Mi Mix 3’ün, 5G hücresel bağlantı teknolojisine sahip olacağını tahmin ediyoruz.

5G teknolojisi üzerinde mesai harcayan yalnızca Huawei ve Xiaomi değil. Samsung, LG, ZTE, Oppo ve Vivo gibi güçlü markalar da 5G destekli ilk akıllı telefonlarını çıkarmak için büyük bir çaba sarf ediyor.

Huawei, 5G teknolojisi ve 5G destekli telefonların yanı sıra, 5G altyapısına yönelik çok önemli yatırımlar yapıyor. Çinli telekomünikasyon devinin yatırım yaptığı ülkeler arasında Avustralya, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda gibi ülkeler bulunuyor.