Huawei Honor 8 Sızdırıldı

Huawei Honor 8 Sızdırıldı

Huawei, bu ayın başlarında yeni telefonu Honor V8'i piyasaya sürmüştü. Sızdırılan yeni bilgilere göre şirket, V8'in bir alt modeli olacak Honor 8 için çalışmalara başladı.

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden bir tanesi olan Çinli Huawei hakkında sızıntı haberler yine memleketinden geliyor. Çin'de yayın hayatına devam eden GizmoChina isimli internet sitesi, Huawei'nin yeni telefonuna dair bilgiler verdi. Huawei Honor 8 ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen bu telefon, yakın zaman önce çıkan Honor V8'in bir alt modeli olacak. 5.2-inch ekrana sahip olacak olan model, Kirin 950 ya da Kirin 955 yonga setini kullanacak. 4GB RAM ile birlikte çıkacağı düşünülen telefon, ağabeyinde olduğu gibi 12MP çift kamera sistemi kullanacak. Dikkat çekici bir diğer özelliği ise çıkarılabilir bataryası olacak. Honor V8'e göre daha küçük ekranlı olcak Honor 8, 3000mAh bataryaya sahip olacak. 

Huawei buna benzer bir stratejiyi geçtiğimiz sene de kullanmış ve Honor 7 ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Yine 5.2-inch ekrana sahip olan Honor 7, 3100mAh bataryanın yanı sıra Kirin 935 yonga seti ile piyasaya çıkmıştı. Rakiplerine göre oldukça düşük bir fiyatta piyasaya sürülmesiyle de kullanıcıların ilgisini çekmişti. Hatta telefonun başarısıyla birlikte Huawei en çok satılan üçüncü telefon üreticisi konumuna yükselmişti.

Huawei, Samsung'a Patent Davası Açtı

Huawei En Çok Satan Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Huawei Honor V8 Çift Kamera ve Metal Alaşımlı Kasayla Geliyor

YORUMLAR