Huawei Honor Magic Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Honor Magic Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

Çinli üreticinin uzun süredir beklenen yeni telefonu Huawei Honor Magic sonunda duyuruldu. Kavisli bir çerçeveye sahip olan ve görüntüsüyle mest eden telefonun çıkış fiyatı, özellikleri ve fiyatı ise şöyle açıklandı:

Yaklaşık bir hafta önce şirketin basın toplantısı düzenleyeceği merkezden fotoğraflar yayınlanmış ve yeni bir telefonun duyurulacağı ortaya çıkmıştı. Bunun ardından Huawei sevenler dört gözle yeni telefonun özelliklerini bekler olmuştu. Bugün itibariyle yapılan resmi tanıtımla birlikte telefona dair bütün detaylar açıklandı. 

Huawei Honor Magic şimdilik sadece Çin'de satılacak. Ülkenin en büyük satıcılarında bugünden itibaren bulunabilecek olan telefonun fiyatı ise 499 euro olacak. Tasarımı ve donanımıyla oldukça beğenilen bu telefonun Avrupa ve Amerika'da çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik muamma. Yine de diğer telefonlarda olduğu gibi Honor Magic'in de çok uzun zaman geçmeden, diğer bölgelerde de satılacağı söyleniyor.

Huawei Honor Magic Özellikleri

Ekran 5.09-inch AMOLED ekran
2560 x 1440 çözünürlük
577ppi
İşlemci 2.3GHz sekiz çekirdek Huawei Kirin 950
RAM 4GB
Depolama 64GB
Kameralar Arka: 12MP çift lens sensörü - f/2.2 
Ön: 8MP sensör -  f/2.0
Batarya 2,900mAh
Bağlantı Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth 4.2
MicroUSB (USB 2.0)
GPS/AGPS/Glonass/BeiDou Navigation Satellite System
Fiyat  499 euro
Yazılım Android 6.0 Marshmallow
Honor Magic Live

Huawei Honor Magic Yazılım Özellikleri

Telefon bu özelliklerinin yanı sıra ilginç yazılımsal ögeler de barındıracak. Bunlardan en dikkat çekeni ise WiseScreen isimli akıllı ekran uygulaması. Bu uygulama açık olduğunda, telefon sahibinin elini ve yüzünü hemen tanıyacak. Böylece telefonu herhangi bir yerden elinize aldığınızda ekran bir anda aktif olacak. Keza telefonu yine bir yere bıraktığınızda ya da cebinize koyduğunuzda ekran kapanacak. 

FaceCode Akıllı Tanıma sistemi adı verilen bir başka özellik de yine sahibinin yüzüne odaklı çalışacak. Herhangi biri telefonu eline alıp, ekranı açtığında, telefonda sadece saat ve batarya gibi temel şeyleri görecek. Ancak telefonun sahibi ekranı açtığında, varsa gelen mesajlar da görünecek. Böylece telefon sahibi dışında kimseye mesajları göstermeyecek. Telefonun diğer yazılımsal özellikleri de şöyle:

  • Arkadaşınızla WeChat üzerinden bir film hakkında konuşurken, Honor Magic size diğer ünlü filmler hakkında öneriler yapacak.
  • Araba sürerken telefon bunu algılayacak ve hemen sürüş moduna geçecek.
  • DeepThink- Anasayfa tuşuna uzun süre bastığınızda telefon size daha önce ziyaret ettiğiniz internet sitelerinden hareketle çok yönlü bilgiler verecek.
  • Honor Magic ile taksi çağırısanız, taksinin plakası ve diğer özellikleri ekranı kapatsanız bile arka planda görünecek.
  • Tiyatroya girdiğinizde telefon otomatik olarka daha önce satın aldığınız biletin numarasını size gösterecek.
  • Karanlık bir odaya girdiğiniz Honor Magic otomatik olarak flaşı açacak. 

Oldukça hoş özellikleri olan ve görece ucuz bir fiyata satılan bu telefonun, Türkiye'ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Fakat Huawei'nin diğer telefonlarında da olduğu gibi Çin çıkışının üzerinden çok uzun zaman geçmeden, telefonu Türkiye'deki mağazalarda da görebiliriz. 

Huawei Honor Magic Fotoğrafları

Huawei'nin Yükselişinde Çalışanların Fedakarlıkları Dikkatlerden Kaçmadı

Huawei, P9 Kamerasıyla İlgili Büyük Bir Skandala İmza Attı

Huawei P9’a Gelen Güncelleme Kullanıcıları Mutlu Etti

YORUMLAR