Huawei, Mate 10 ile iPhone 8'i Yok Edecek

Huawei, Mate 10 ile iPhone 8'i Yok Edecek

Apple'ın iPhone 8'in tasarımı ve üretimi üzerinde çalıştığı iddia edilirken Çin merkezli telefon üreticisi Huawei daha iPhone 8 çıkmadan telefona taş attı. Firma yetkililerine göre Huawei Mate 10, iPhone 8'e ciddi bir rakip olacak.

Kendi işlemcilerini de geliştirmeye başlayan Huawei, iddialara göre Mate 10'da önemli telefonların karakteristik özelliklerini bir araya getirecek. Tıpkı Samsuıng'un Galaxy S8'inde olduğu gibi Huawei Mate 10'da da çerçevesiz bir ekran yer alacak ve bu sayede telefonun ekranındaki görüntünün daha çok öne çıkması sağlanacak. Ayrıca Huawei Mate 10'un, çift kamerayla birlikte gelecek. 

Huawei'nin CEO'su Richard Yu, geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda Mate 10'un iPhone 8'i unutturacak bir telefon olduğunu iddia etti. CEO'ya göre Huawei Mate 10, iPhone 8'den daha güçlü bir telefon, daha uzun pil ömrüne ve daha yüksek fotoğraf kalitesine sahip. Bu iddialar oldukça güçlü iddialar; Huawei'nin karşısındaki engel ise uluslararası pazardaki konumu. Huawei, çok iyi bir telefon üretmiş olsa bile çok ciddi reklam yapması gerekecek.

Huawei, 2016'da mobil pazarda Apple ve Samsung'u geçmeyi planladığını duyurmuştu. Şirketin satış rakamları giderek artıyor ve mobil pazarda önemli bir aktör olmaya başlıyor. Huawei Mate 10'un firmanın yükselişini hızlandırması bekleniyor.

Huawei, Türkiye Pazarında Gözünü Zirveye Dikti

YORUMLAR