Huawei Mate 10'un Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei Mate 10'un Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Dünyadaki en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi haline gelen Huawei, Mate serisinin en üst düzeyi olacak olan yeni akıllı telefonunu 16 Ekim tarihinde tanıtacağını açıklamıştı. Mate 10 olarak adlandırılan bu akıllı telefonun teknik özellikleri ise şimdiden sızdırıldı.

Gelen bilgiler, önümüzdeki ay yapılacak olan tanıtımda Mate 10'un çeşitli türevlerinin yer alacağını da belirttiğini söyledikten sonra bu sızıntı haberinin detaylarına bakalım. Yapılacak olan tanıtımda Huawei Mate 10'un Mate 10 Pro olarak adlandırılan ve Blanc kod adına sahip olan bir türevinin, bir de Mate 10 Lite yani Alps kod adlı bir türevinin tanıtılacağı şu an için gelen bilgiler arasında. Huawei Mate 10'un standart versiyonu ise Marcel kod adıyla biliniyor.

Yine aynı kaynaklara göre Huawei Mate 10 Pro'nun 5.99 inç'lik Quad HD (1440x2880 piksel çözünürlüklü) 18:9 oranlı IPS LCD bir ekran, 20 megapiksel ve 12 megapiksel sensörlere sahip çift kamera düzeni gibi özelliklere sahip olacağı belirtiliyor. Leica markalı lense sahip olan bu kamera OIS adlı optik görüntü stabilizasyonu özelliğine de sahip olacağından dolayı çok kaliteli görüntüler ortaya koyabilecek. Bu akıllı telefonun ön kamerası ise 8 megapiksellik bir lense sahip olacak. IP68 sertifikalı olan akıllı telefonun LTE Cat.16 desteği sunması da bekleniyor.

Mate 10 Pro'nun sahip olacağı söylenen diğer donanım özelliklerine baktığımız zaman Huawei'nin güçlü Kirin 970 işlemcisini, 6GB RAM'i, 64GB veya 128GB dahili hafızayı görüyoruz. Bu akıllı telefonun 4.000mAh bir bataryaya ve Android 8.0 Oreo işletim sistemine de sahip olacağı şimdiden biliniyor. Teslimatlarının ise Aralık ayı civarında başlayacağı tahmin ediliyor.

İkinci Mate 10 yani Mate 10 Lite modeli ise Pro'ya göre biraz daha ufak olan 5.88 inç'lik (2560x1440 piksel çözünürlüklü) 16:9 oranlı bir ekrana sahip olacak. Yine Kirin 970 işlemcisine sahip olan bu akıllı telefonun RAM miktarının 4GB, dahili hafızasının ise 64GB olacağı söyleniyor. Çift kamera düzeninin ise Mate 10 Pro ile aynı olacağı düşünülüyor. LTE Cat.12 desteği sunacak olan akıllı telefonun Pro modeline göre biraz daha erken yani Ekim ayının sonlarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Huawei Mate 10'un Yeni Görüntüleri Sızdırıldı

Huawei Apple'ı Koltuğundan Etti

YORUMLAR