Huawei Mate 20 Pro Nasıl Bu Kadar Güçlü?

mate 20 pro guc

Birçok yönden ele alınması gereken bir akıllı telefon olan Mate 20 Pro, performansıyla göz dolduran bir cihaz. Gerek kullandığı arayüzü gerekse de bir çok detayıyla heyecan yaratan bir telefon olan Huawei Mate 20 Pro’nun performans detaylarına bu yazıda bakıyoruz.

Mate 20 Pro üzerindeki işlemci, IFA 2018’de tanıtılan dünyanın ilk 7 nm teknolojisiyle üretilmiş mobil işlemcisi Kirin 980. Kirin 980 performansıyla heyecan yaratırken, yapay zeka özellikleri ve verimliliğiyle bu heyecanı katlamayı başarıyor.

Mate 20 Pro’nun oldukça gelişmiş işlemci ve grafik işlemci yapısı, çift yapay zeka yeniliğiyle destekleniyor. Yeni artırılmış yapay zeka desteği ile Mate 20 pro çok daha akıllı ve güçlü.

Kirin 980’in Detayları Nasıl?

 

Kirin 980, 7 nm üretim teknolojisiyle üretiliyor ve 8 çekirdeğe sahip. İşlemcinin içerisinde yer alan 4 ARM Cortex A76 çekirdeğinden 2 si 2.6 GHz hızında çalışıyor diğer 2 Adet A76 çekirdeği ise 1.92 GHz hızında görev yapıyor.

Diğer kalan 4 ARM Cortex A55 çekirdekleri ise 1.8 GHz hızında çalışıyor. Aslında telefonun verimlilik anlamında başarısını da bu çekirdekler sağlıyor diyebilirim.

İşlemciye destek olan 6 GB RAM ise EMUI 9 sayesinde oldukça verimli çalışıyor. Ram konusu yüzünden canınız kesinlikle sıkılmıyor.

Oyun performansı ise tamamen sizin keyfinize kalmış durumda çünkü Mate 20 Pro gücü ile bütün oyunları yüksek grafik performansı göstererek çalıştırıyor, ısınmadan donmadan oynatabiliyor.

Geekbench Skorları Ne Diyor?

 

Kirin 980 çok yük altındayken kullanıcısını memnun etmeyi başaran bir işlemci. Bunu Geekbench skorlarıyla da kanıtlıyor. Exynos 9810 ile yan yana koyduğumuzda Çoklu Çekirdek sonuçlarında aradaki fark gözle görülüyor.

mate 20 pro geekbench
Mate 20 Pro hakkındaki tüm detayları aşağıdaki inceleme videomuzda bulabilirsiniz.