Huawei Mate 9 Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Mate 9 Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Mate 9'un renk seçenekleri, RAM'i ve depolama alanına dair bilgiler ve özellikleri sızdırıldı. Çin'in sosyal medya platformu olarak bilinen Weibo'da yayınlanan bilgilerde cihazın çift kamerası da yer aldı. Buna göre Huawei Mate 9'da 6 GB RAM, 256 GB depolama alanı, 6 renk seçeneği ve çift kamera bulunacak.

Geçtiğimiz haftalarda Huawei Mate 9 hakkında ortaya çıkan bazı bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Bu haberlerin birinde 20MP çift kameralı cihazın piyasaya ilk düşen ayrıntılarına yer vermiştik. Diğerinde ise GFXBench testlerinde görünen cihazın nasıl olduğuna dair verileri sizlere aktarmıştık. Yeni sızdırılan bilgilerde ise Huawei Mate 9'un 6 GB RAM'e, 256 GB depolama alanına, 6 renk seçeneğine ve çift kameraya sahip olacağı belirtiliyor. Bu bilgilerin ışığında cihazın çift kameraya sahip olacağı artık kesinleşti diyebiliriz. 

Huawei Mate 9 Özellikleri

Son zamanlarda duyurulan akıllı telefonlarda RAM ve Depolama Alanı seçeneklerinde birden fazla opsiyon sunulduğunu görüyoruz. Görülen o ki Huawei Mate 9 özellikleri kullanıcılara birden fazla opsiyonla sunulacak. Sızdırılan bilgilerde 3 paket halinde satılacağı belirtilen telefon, 4 GB RAM-64 GB depolama, 4 GB RAM-128 GB depolama ve 6 GB RAM-256 GB depolama seçeneklerini barındıracak. 

Sızdırılan görüntülerde Huawei Mate 9'un daha önce belirtilen bazı özelliklerinin uyuşmadığını görüyoruz. Zira bazı sızıntı bilgilerde Leica marka optik kullanılacağı bilgisi yer alıyordu, fakat bu sefer cihazda farklı stilde bir kamera muhafaza edildiğini görüyoruz. Şimdilik yer alan bilgilerde 20 MP kamera ve f/2.0 diyafram bulunacağını söyleyebiliriz.

Diğer yandan Huawei Mate 9'un Kirin 960 yonga seti ile birlikte geleceği söyleniyordu ama şirket bir sürpriz yapıp ARM'nin yüksek performanslı işlemcisi Cortex-A73 ile cihazı piyasaya sürebilir. Bu arada cihazın Android 7.0 Nougat ile birlikte geleceğini de söylemeden geçmeyelim.

Huawei Mate 9 Fiyatı

Weibo'da sızdırılan bilgilere göre Huawei Mate 9 fiyatı, 4 GB RAM-64 GB depolama seçeneği için 480 dolar, 4 GB RAM-128 GB depolama seçeneği için 580 dolar ve 6 GB RAM-256 GB depolama seçeneği için 700 dolar olacağı söyleniyor. 

Huawei Mate 9 Çıkış Tarihi

Huawei Mate 9 çıkış tarihi hakkında önümüzde kesin bir tarih yok, ama bazı kaynaklar tanıtımın 18 Kasım'da yapılacağını söylüyor. 

Bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR