Huawei P20 Pro Satış Rekoru Kırdı

Çin'in en büyük telefon üreticisi olan Huawei, kısa bir süre önce en güçlü modeli P20 Pro'yu satışa sunmuştu. Çeşitli ülkelerde satışa sunulan telefon hem Avrupa'da hem de şirket içerisinde rekor kırmayı başardı. P20 Pro, P10 Plus’tan 3 kat daha fazla satarak şirketin en çok satan modeli oldu.

Son yıllarda büyük çıkış yakalayan ve Avrupa pazarında önemli bir kitleye erişim sağlayan Huawei, üç arka kameralı P20 Pro cihazıyla da çok konuşulmuştu. Paris'te düzenlenen etkinlikte P20 ailesini duyuran Huawei, üst seviye donanım ve kamera ile donattığı P20 Pro'dan çok şey beklediğini dile getirmişti. Şirketin bu isteği çok kısa bir sürede gerçekleşti ve P20 Pro, Huawei'in en beğenilen cihazı olmayı başardı.

Avrupa pazarında en çok İngiltere, Fransa ve Almanya’da başarı yakalayan P20 Pro aynı zamanda Google'da en çok aratılan cihazlardan biri oldu. Açıklanan istatistiklere göre Almanya, İspanya ve İtalya’da Google Trends’in zirvesinde P20 Pro aramaları bulunuyor. Yani şu sıralar Avrupalı kullanıcıların en merak ettikleri akıllı telefon modellerinden biri hiç şüphesiz Huawei P20 Pro.

Türkiye'de Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Avrupa ve Asya'da çok konuşulan bu cihaz henüz ülkemizde satışa çıkmış değil. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada P20 Pro ülkemizde 4999 TL bandında satışa sunulacağı söyleniyorken bu fiyatın çeşitli indirimlerle veya ön sipariş ile düşebileceği de dile getiriliyordu. Ancak akıllı telefonun satış tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyorken Çinli üreticinin doğru zamanı beklediğini belirtmek gerekiyor.