Huawei P8 Tanıtıldı: Özellikleri Aklınızı Başınızdan Alabilir

Huawei P8 Tanıtıldı: Özellikleri Aklınızı Başınızdan Alabilir

Huawei Türkiye’de tüketiciyle barışık bir akıllı telefon markası. Dün Londra’da yeni Huawei P8 tanıtıldı. Huawei P8, akıllı telefon almak isteyenler için son derece hesaplı ve üstün özellikli bir alternatif.

Huawei P8, 4G ile uyumlu tüm SIM kartlarla kullanılabilir iki adet slot’la geliyor. Uluslararası 4G ağlar için optimize edilen dolaşım özelliği sayesinde Huawei P8, diğer telefon modellerine göre 3 kata kadar hızlı bağlantı performansı sunacak.

Huawei P8’i diğer telefonlardan farklı kılan önemli bir özelliği var, P8’in E-ink arka kapağı. Bu özellik sayesinde P8’in arka yüzünü e-kitap ekranına dönüştürebiliyor.

Huawei P8 yeni Kirin 930 64-bit Octa-Core işlemcisi ile cihazın performansını yüzde 20 oranında artırmış ve hızlandırmış. Böylece uygulamalar arası geçiş de sorunsuz ve son derece yumuşak geçişlerle yapılabiliyor. Huawei P8, gövdesine 2.680mAh güçlü bir batarya sığdırmayı da başarmış.

Huawei P8 ekranına çift tıklayarak ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Diğer bir özelliği de parmağınızla daire çizerek ilgili içeriği kopyalamanız mümkün olabiliyor. Cihaz çift LED flaşlı 16 MP kameraya sahip, ön kamerası ise 8 MP olarak tasarlanmış.

İşte Huawei kamera çekim özellikleri ve tanıtım videosu:

Tüm bunlara ek olarak, cihazın 'telefonu sesle bulma' özelliği de var. Huawei P8’i kaybetmeniz mümkün olmuyor. Çünkü hassas mikrofonları ile P8, sesinizi  tanıyarak çağrınıza cevap veriyor ve anında yerini belli ediyor.

Lollipop 5.0 işletim sistemine sahip olan cihaz, aralarında Çin, Türkiye, Kolombiya, Fransa, Almanya, Meksika, İspanya, Güney Afrika, BAE ve İngiltere’nin de bulunduğu 30’dan fazla ülkede satışa sunulacak. Fiyatı 530 dolar olacak.

Huawei Dünyayı Şaşırtmaya Hazır

Huawei Mate 7 Raflarda Yerini Aldı

YORUMLAR