Huawei, P9 Kamerasıyla İlgili Büyük Bir Skandala İmza Attı

Huawei, P9 Kamerasıyla İlgili Büyük Bir Skandala İmza Attı

Huawei geçenlerde sosyal medyada paylaştığı bir fotoğrafı gelen tepkiyle beraber hemen kaldırmak zorunda kaldı. Tepkiler fotoğrafın Huawei P9 ile değil Canon 5D Mark III ile çekilmiş bir stok enstantane olduğuna dikkat çekiyordu.

Huawei böyle bir skandala nasıl imza atı bilinmez ama dev üreticiyi P9’un kamerasını ön plana çıkarmak için yalan söylüyor olması son derece tepki aldı. Üstelik bu durum Huawei P9 kamerasının ilk vukuatı da değil.

Yukarıda gördüğünüz kadın portre fotoğraf çalışmasının Huawei P9 cihazıyla çekilmiş olduğunu iddia eden Huawei’nin bu uydurma reklamı hakkında yalanı ortaya çıkınca şirket hemen ifade değiştirdi. Huawei gelen tepkiler üzerine sosyal medyada, "P9 böyle resimler çekiyor demedik, bunun kadar kaliteli resimler çekebilirsiniz demek istedik" savunmasını yaptı. Huawei’nin bu savunmasına tüketiciler pek prim vermediler. Google +’da yayınlanan resim gelen tepkiler üzerine hemen kaldırıldı.  Ancak Huawei yine de reklamlarında tüketiciyi yanlış yönlendiriyor damgası yemekten kurtulamadı.

Akılı cihazların hiçbiri henüz DSLR kameralar kadar kaliteli fotoğraf işleyemiyorlar. Çeşitli uygulamalarla kamera yapılarını destekleseler bile bu henüz mümkün olamıyor. Önümüzdeki birkaç yıl daha bu mümkün olacakmış gibi görünmüyor. 

Huawei P9 Kamerası Meğer Leica Yapımı Değilmiş

Tüm Huawei P9 Serisinin Teknik Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Huawei P9 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Özellik

YORUMLAR