Huawei P9 Lite Daha Tanıtılmadan Avrupa Pazarına Girdi, İşte Özellikleri

Huawei P9 Lite Daha Tanıtılmadan Avrupa Pazarına Girdi, İşte Özellikleri

Romanya’da bir web sitesi daha henüz tanıtımı bile yapılmamış olan Huawei P9 Lite’ın özelliklerini ve fiyatını açıkladı.

Romanya’da bir çevrim içi akıllı telefon satış sitesi Huawei P9 Lite’ın fiyatını ve özelliklerini açığı çıkardı. Bir süre sonra web sitesinin sayfalarından kaybolan bu bilgiler Google ile aranınca ulaşılabiliyor. Web sitesindeki bilgiler web sitesinde aynı aşağıdaki gibi bir süre görüntülenebildi.

Huawei P9 Lite listede Venüs adıyla ilişkilendirilmiş. Bu durumun aynısı ABD’de Verizon sayfalarında HTC 10 için yaşanmış ve orada da telefon Perfume ismiyle etiketlenmişti.

Huawei P9 Lite’ın özellikleri

Dual SIM kart taşıyacak olan Huawei P9 Lite, 4G LTE destekliyor. Ekran büyüklüğünün 5.2 inç olduğu dikkat çekiyor. 16GB dahili belleğe sahip olan Huawei P9 Lite 2GB RAM taşıyor. Cihazın microSD desteğiyle 128GB’a kadar yükseltilebileceği de bilgiler arasında yer alıyor. Huawei P9 Lite Android 6.0 Marshmallow ile geliyor, 13MP arka ve 8MP ön kameraya sahip. Değiştirilemeyen bataryasının da 3.000mAh olduğu da listede yer alıyor. Huawei P9 Lite USB Type-C arabirimi kullanıyor.

Huawei P9 Lite kaç para?

Hisilicon Kirin 650‘den güç alan Huawei P9 Lite’ın gerçekten ne zaman piyasaya çıkacağı ise sayfalar gidince bir sır olarak kaldı. Bu arada 3 renk seçimi olan cihaz beyaz, siyah ve altın renklerinde olacak Romanya satış fiyatı ise 1209 Lei olarak belirlenmiş., bu da TL olarak 880 TL’ye tekamül ediyor.

Tüm Huawei P9 Serisinin Teknik Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Bu Yıl 4 Farklı Huawei P9 Modeli Görebiliriz

YORUMLAR