Ignore No More Uygulaması ile Artık Çocuklar Çağrılara Cevap Vermek Zorunda

Ignore No More Uygulaması ile Artık Çocuklar Çağrılara Cevap Vermek Zorunda

Artık çocuklarından cevap bekleyen ailelerin üzülmesine gerek yok. Bugün açıklanan yeni mobil uygulama ile çocuklarını arayan ebeveynler geri dönüşü mutlaka alacak.

Özellikle mobil teknoloji çağında ebeveynlerinin çağrılarını meşgule atıp geri dönmeyen çocuklar, tüm aileyi endişelendiren yegane etmen durumundalar. Ignore No More adlı Android uygulaması sayesinde ise artık çocukların böyle bir şeye hakkı olmayacak. Mountaineer Technology Ventures adlı firma tarafından geliştirilen uygulama, çocukların telefonlarına yükleniyor. Daha sonra anne ya da baba bu uygulamayla birlikte telefona kilit koyuyor. Çocuk eğer telefonu kullanmak istiyorsa anne ve babasının aramasına cevap vermesi gerekiyor çünkü ancak bu şekilde anne ya da baba telefon kilidir uzakta da olsa kaldırabiliyor.

Uygulama gerçekten aile ilişkileri konusunda hem yararlı olabilir, hem de zararlı olabilir. Bir yanda çocuğun özgürlüğünün kısıtlanması olarak görebiliriz, fakat bir yandan da güvenlik açısından önemli olduğunu düşünebiliriz.

Sizin düşünceleriniz neler? Bizimle paylaşın.

Brezilyalı Yargıç Secret Uygulaması İçin Harekete Geçti

YORUMLAR