İki Türk Plajı Instagram'ın En Popüler Plajları Arasına Girdi

İki Türk Plajı Instagram'ın En Popüler Plajları Arasına Girdi

Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya uygulamalarının hayatımıza girmesiyle birlikte yaşadığımız her anı veya gittiğimiz her yeri paylaşma ihtiyacı duyuyoruz. Bilhassa yaz boyunca çekilen tatil fotoğrafları, timeline’ımızı işgal ediyor desek yeridir. Peki, Instagram’da en çok paylaşılan plajları hiç merak ettiniz mi? 

İnsanlar artık bir tatile gittiklerinde, yaptıkları şeyleri fotoğraflamadığı veya Instagram'a yüklemediği takdirde o tatili yapmamış sayıyorlar. Çünkü artık o tatili anlamlı kılan şey, hissettirdiği duygudan ziyade, fotoğrafın kaç kişi tarafından beğenildiği. 

Öte yandan Instagram’da paylaşılan fotoğraflar, o yerlerin popülaritesini de önemli ölçüde artırıyor. Zira özellikle ülkemizde geçmişte yüzüne bakılmayan veya fazla rağbet görmeyen bazı yerler, sosyal medya fenomenlerinin oralara gitmesiyle birlikte ünlenmeye başladı. 

İngiltere’nin lider tatil sitesi Globehunters, Instagram kullanıcılarının en çok paylaştığı Avrupa’daki 30 plajı listeledi. Birbirinden harika plajların olduğu listede Türkiye’den de iki plaj bulunuyor. Antalya'nın Alanya ilçesinde yer alan Kleopatra Plajı, listeye 11. sıradan girerken, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Kelebekler Vadisi ise 23. sırayı aldı. 

İşte her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan Avrupa’nın en gözde plajları…

1-POSITANO PLAJI / İTALYA

POSITANO PLAJI İTALYA

Denize dik yükselen dağlara oyulmuş renkli evleri ile Avrupa’nın en çok beğenilen plajları arasında yer alan Positano plajı, Instagram'da 986.714 kez paylaşıldı.

2-BRIGHTON PLAJI / İNGİLTERE

BRIGHTON PLAJI İNGİLTERE

İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi kıyısında bulunan  Brighton Beach, Instagram'da 466.919 kez paylaşıldı.

3-NISSI PLAJI / GÜNEY KIBRIS

NISSI PLAJI  GÜNEY KIBRIS

Güney Kıbrıs’ın Ayia Napa bölgesinde yer alan ve turkuaz renkli deniziyle cennet gibi bir görünüme sahip olan Nissi Beach,  Instagram'da 124.910 kez paylaşıldı.

4-DURDLE DOOR PLAJI / İNGİLTERE

DURDLE DOOR PLAJI  İNGİLTERE

Güney Dorset'teki Lulworth Estate'te bulunan ve dünyanın en ikonik yapılarından birisine sahip olan Durdle Door plajı,  2001 yılında UNESCO tarafından İngiltere'nin ilk doğal Dünya Mirası Alanı olarak seçilmişti. Ünlü plaj, Instagram'da 113.990 kez paylaşıldı.

5-PLAYA D'EN BOSSA PLAJI / İBİZA - İSPANYA

PLAYA D'EN BOSSA PLAJI İBİZA - İSPANYA

İbiza adasındaki en uzun plajı olan Playa d'en Bossa, sığ suları, geniş kum şeridi ve kumsaldaki restoranları ile biliniyor. Popüler plaj, Instagram'da 88.410 kez paylaşıldı.

6-BOURNEMOUTH PLAJI / İNGİLTERE

BOURNEMOUTH PLAJI  İNGİLTERE

İngiltere’nin en güzel iskelelerinden birine sahip olan Bournemouth plajı, aynı zamanda J.R.R Tolkien’ın Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi eserlerini kaleme aldığı yer olarak biliniyor. Uzun sahil şeridiyle dikkat çeken plaj, Instagram'da 67.100 kez paylaşıldı.

11-KLEOPATRA PLAJI / TÜRKİYE

KLEOPATRA PLAJI  TÜRKİYE

Derin mavi suları ve altın kumuyla hayran bırakan bir güzelliğe sahip olan Kleopatra Plajı, Avrupa'nın en gözde plajları arasında yer alıyor. Antalya'nın Alanya ilçesinde yer alan plaj,  Instagram'da 35.656 kez paylaşıldı.

23-KELEBEKLER VADİSİ / TÜRKİYE

KELEBEKLER VADİSİ  TÜRKİYE

Son yıllarda çok daha fazla insana ev sahipliği yapan ve ünü giderek artan  Kelebekler Vadisi, Instagram'da 26.325 kez paylaşıldı.

YORUMLAR