İkonik Korku Filmi Halloween, Beyaz Perdeye Rekorla Dönüyor

İkonik Korku Filmi Halloween, Beyaz Perdeye Rekorla Dönüyor

Korku filmleri arasında özel bir yere sahip olan Halloween, beyaz perdeye geri dönüyor. Jamie Lee Curtis ve Nick Castle ikilisini yeniden buluşturan filmin ABD’deki açılış hafta sonunda 50 milyon dolardan fazla hasılat toplaması bekleniyor.

Blumhouse ve Universal Pictures stüdyolarından çıkan yeni Halloween filmi, 1978 yılındaki orijinal yapımın devamı niteliğini taşıyor. 

David Gordon Green tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosunda tanıdık yüzler var. Korkunç maskesiyle korku sinemasının en ikonik karakterlerinden olan Micheal Myers’e yine Nick Castle hayat veriyor. Laurie Strode rolünde ise 40 yıl önce olduğu gibi Jamie Lee Curtis’ı izleyeceğiz.

1978'deki başyapıtı yöneten John Carpenter da serinin devam filminde yaratıcı danışman olarak görev aldı.

İlk günden itibaren eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu yorum alan yeni Halloween filmi, yalnızca 10 milyon dolarlık bir bütçeyle çekildi. Buna rağmen Hollywood Reporter, bu hafta ABD sinemalarında vizyona girecek olan filmin en az 50 milyon dolar hasılat toplayacağını söylüyor.

R-dereceli bir korku filmi olan Halloween, 18 yaş altındaki izleyiciler tarafından izlenemeyecek. Fakat filmin, hem korku hayranlarına hem de orijinal Halloween filmi tutkunlarına hitap etme avantajı bulunuyor.

Film, ABD’nin yanı sıra İngiltere, Meksika ve Rusya dahil olmak üzere 21 ülkede daha vizyona girecek. Halloween’ın ülkemizdeki gösterim tarihi ise 26 Ekim.

Öte yandan ekim ayı rekoru şu anda başrolünü Tom Hardy'nin üstlendiği Venom filmine ait. Gişedeki ilk hafta sonunda 80 milyon dolar hasılat toplayan anti süper kahraman filmini, 41 milyon dolar ile Bradley Cooper'ın ilk yönetmenlik denemesi olan A Star Is Born takip ediyor.