Infinity War 600 Milyon Doları Geçen Üçüncü Marvel Filmi Oldu

Infinity War 600 Milyon Dolar Barajını Geçen Üçüncü Marvel Filmi Oldu

Marvel Sinematik Evreni'nin 10. yıl özel filmi olan ve vizyona girdiği günden beri rekorları alt üst eden Avengers: Infinity War, ABD ve Kanada'da 600 milyon dolardan fazla hasılat toplayan üçüncü Marvel filmi olmayı başardı.

Geçtiğimiz haftalarda 1 milyar dolarlık hasılata en kısa sürede ulaşan film rekorunu 2015 yılında vizyona giren ‘Star Wars: The Force Awakens’in elinden alan Avengers: Infinity War, çok önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Joe ve Anthony Russo kardeşler tarafından yönetilen yapım, ABD ve Kanada'da 600 milyon dolardan fazla hasılat toplayan üçüncü Marvel filmi oldu.

Sayısız süper kahramanı bir araya getiren efsane film, şimdiye kadar 1,8 milyar dolardan fazla kazanarak, toplamda 1,519 milyar dolar hasılat elde eden serinin ilk filmi The Avengers'ı geride bıraktı.

Marvel Sinematik Evreni'nin 19. filmi olan Infinity War, sadece 20 günde tüm zamanların en çok izlenen filmi olmayı başarmıştı.

Tüm zamanların en yüksek hasılatlı filmleri sıralamasının ilk üçünde, 2,7 milyar dolarla Avatar, 2,1 milyar dolarla Titanic ve  2 milyar dolarla Star Wars: The Force Awakens bulunuyor. 

Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman ve Chris Pratt, gibi yıldızların yer aldığı filmin ikinci kısmı, 2019 yılında vizyona girecek.

Avengers: Infinity War Fragmanı: