Infinity War Posterlerinin Arkasından Bedava Bilet Çıkabilir

Infinity War Poster

Posterleri yırtmak eğlenceli gibi görünse de böylesine vandallıklar her zaman ödüllendirilmez.

Buna rağmen, yakın zaman sonra vizyona girecek olan Avengers: Infinity War filminin tanıtımı için Avustralya’da yapılan reklam çalışması, işleri tam tersine çevirdi.

Infinity War Avustralya Poster

Marvel tarafından yayınlanan aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan Avengers: Infinity War ya da Türkçe ismiyle Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Marvel evreninin en karizmatik karakterleri bir araya getirecek olmasıyla uzun süredir dört gözle bekleniyordu. Bugüne kadar çekilen en yüksek bütçeli Marvel filmi unvanına uzun süre önce kavuşan film, 27 Nisan’da beyaz perdede kendisine yer bulmadan önce Avustralya’da tanıtılmaya başlandı.

Merakla beklenen film için farklı bir tanıtım şekli ortaya çıkaran Marvel ve yerel reklam ajansı, bazı posterlerin arkasına bilet gizledi. “Do you dare remove Thanos?” yani “Thanos’u yok edecek cesaretin varmı?” yazan posterlerin arkasına gizlenen biletlere ulaşabilmek için posteri yırtmanız gerektiğini söyleyen bir Reddit kullanıcısı, posterle birlikte arkasında yer alan bedava bileti de paylaştı.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından bugüne kadar yapılmış en ilginç reklam çalışmalarından bir tanesi gün yüzüne çıkarken, benzer reklam çalışmalarının Türkiye gibi başka ülkelerde yapılıp yapılmadığı sorusuysa cevapsız kaldı.