Infinity Ward, Modern Warfare Serisine Geri Dönebilir

Her sene yeni bir Call of Duty oyunu ile karşılaşmaya devam ediyoruz. İlk oyunu 2003 yılında satışa sunulmuş olan seri, bu zamana kadar sayısız platformdaki sayısız oyunla karşımıza çıkmıştı. Bu sene de sıradaki oyunu ile yoluna devam edecek. Eğer iddialar doğru çıkarsa, Call of Duty: Modern Warfare 4 ile karşılaşabiliriz.

Activision tarafından oluşturulmuş olan sistem ile Call of Duty serisinin yeni oyunları, Infinity Ward, Treyarch Studios ve Sledgehammer Games stüdyoları arasında dönüşümlü olarak geliştiriliyor. Bu sayede her ne kadar serinin oyunları senelik olarak çıkmaya devam ediyor olsa da detaya indiğiniz zaman, esasında her bir stüdyo için üç yıllık bir geliştirme süreci söz konusu. Bu da kaliteli oyunlar çıkartmak için yeterli bir süre diyebiliriz. Geçtiğimiz sene satışa sunulan Call of Duty: Black Ops 4 sonrasında, bu sene sıra Infinity Ward stüdyosuna geldi.

Infinity Ward, son olarak Call of Duty: Infinite Warfare ile karşımıza çıkmıştı. Ne var ki, epey bir eleştiriye maruz kalmıştı. Hatta ve hatta satış başarısı olarak da kendisinden önce çıkmış olan Call of Duty: Black Ops III oyununun gerisinde kalmıştı.

Yeni yıla girmemizle birlikte, bu sene çıkacak olan yeni Call of Duty oyununun sesleri de duyulmaya başlandı. Geliştirici Infinity Ward stüdyosunun Kıdemli İletişimler Müdürü Ashton Williams, Aralık ayından bu yana Twitter hesabı üzerinden kafatasları ve hayaletlerin göründüğü bir takım klipler paylaşıyordu.

Sizin de gördüğünüz gibi siyah beyaz olan bu klipler, doğrudan sıradaki oyunun Call of Duty: Ghosts 2 olabileceği yönünde bir düşünce oluşturmuştu. Call of Duty: Ghosts, geliştirici stüdyonun modern zamanı konu aldığı son Call of Duty oyunu idi ve sonrasında da Call of Duty: Infinite Warfare ile karşılaşmıştık. Ne var ki, Kotaku sitesinden Jason Schreier, yaptığı açıklama ile bu sene çıkacak olan oyunun Call of Duty: Ghosts 2 olmayacağını söyledi. Bu durumda da aklımıza gelen ilk ihtimal ise Infinity Ward stüdyosunun Modern Warfare serisine geri dönüş yapıyor olabileceği yönünde oldu. Bu ihtimal, aslında çok da uzak bir ihtimal sayılmayabilir; çünkü Call of Duty: Black Ops 4 oyununun açıklanmasından sonra, Infinity Ward bağlantılı olarak yeni bir iş ilanı verilmişti. Bu gelişme sonrasında yayınlanan raporlar, sıradaki Call of Duty oyununun Modern Warfare serisine devam edileceğine ve adının da Call of Duty: Modern Warfare 4 olacağına işaret etmişti. Ayrıca, tam bir ana senaryo modunun da olmasının yanı sıra Zombies ve Battle Royale modları ile karşılaşacağımız da belirtiliyordu.

Eğer Infinity Ward, seri içinde Treyarch Studios gibi bir alt seri oluşturma girişiminde bulunmayacaksa, Kıdemli İletişimler Müdürü Ashton Williams tarafından yapılan paylaşımlar, Call of Duty: Modern Warfare 2 oyununda trajik bir şekilde veda ettiğimiz Simon "Ghost" Riley'ye işaret olabilir. Bu bağlamda yeni oyun, Modern Warfare 2 öncesindeki bir zamanı anlatacak olabilir. Tabii ki tüm bunların ne kadar gerçekçi olduğunu ise Infinity Ward tarafından yapılacak olan resmi açıklama ile göreceğiz.