Instagram Çöktü! Instagram'da Bağlantı Sorunları Yaşanıyor

Instagram çöktü

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram çöktü. Instagram’a ulaşmaya çalışan birçok kullanıcı “Akış yenilenemedi” yazısıyla karşı karşıya kaldı.

Yaklaşık 1 saat önce küçük bağlantı sorunları yaşanan Instagram, birkaç dakika önce tamamen çöktü. İnternet sitesine ulaşmaya çalışan birçok kişi, instagram.com adresine girdiklerinde teknik arıza yazısıyla karşı karşıya kaldı.

Instagram çökme

Facebook’un sahibi olduğu platformlardan bir tanesi olan Instagram, sadece resim ve video paylaşımına izin vererek, önemli bir yükseliş sergilemiş ve en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinden bir tanesi olmayı başarmıştı. Facebook tarafından satın alındıktan sonra on milyonlarca üyeye ulaşan internet sitesi, az önce kullanıcılarını üzdü.

Instagram’a mobil uygulamalardan ya da internet tarayıcıları üzerinden ulaşmaya çalışanlar, Instagram’ın çökmüş olduğunu gördüler. Mobil platformlarda uygulama “akış yenilenemedi” uyarısı verirken, tarayıcılar üzerinde “5xx Server Error” yazısıyla ziyaretçilerini karşıladı.

Çökme probleminin neden yaşandığına dair henüz bir açıklama yapılmazken, ansızın giden sunucuların bir tür bakım ya da buna benzer bir sebep dolayısıyla kısa süreliğine kapatılmış olabilecekleri konuşulmaya başlandı. Bunlarla birlikte hemen yukarıda gördüğünüz gibi bu sorun sadece Türkiye'de yaşanmazken, özellikle Birleşik Krallık bölgesinde yoğun bir sıkıntının olduğu görüldü.