Instagram Çöktü Sosyal Medya Çıldırdı!

Instagram Çöktü Sosyal Medya Çıldırdı!

Bu gece saat 22 civarlarında Instagram'a giriş mümkün olamadı. Popüler sosyal medya uygulaması Instagram çöktüğü andan itibaren sosyal medyada kullanıcılar, Instagram’ın yaşadığı bu sıkıntıyla ilgili manidar paylaşımlar yaptılar.

Instagram'a bu akşam itibariyle erişim sıkıntısı yaşandı. Sıkıntı yaklaşık bir saat kadar devam etti. Sıkıntıyla ilgili olarak her hangi bir açıklama yapılmadı. Instagram'a neden girilmiyor sorusu çöküş anından itibaren sosyal medyada en çok dillendirilen soru oldu. Bu konuyl ilgili yüzlerce twit atıldı.

Dünya genelinde yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler uygulama Instagram'a, saat 22 sularından sonra yaklaşık 30 dakika iletişim sağlanamadı. Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin olası bir siber saldırı olup olmadığı tartışılıyor. Kullanıcılar, sosyal medyada son yaşanan tüm siber saldırıları baz alarak bu durumu uzun süre tartıştılar.

Geçtiğimiz Nisan ayında da çöken dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Instagram, üzerinden bir ay geçmeden ikinci kez dünya genelinde çöktünce kullanıcılar tepki gösterdi.

Artık Instagram'ın Snapchat'ten Eksiği Yok Fazlası Var

Tahmin Edin! Instagram Bu Sefer Hangi Snapchat Özelliğini Kopyaladı?

YORUMLAR