Instagram’dan Ebeveynlere Özel Kılavuz

Instagram’dan Ebeveynlere Özel Kılavuz

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, ebeveynlerin platformu kullanmalarına yardımcı olmak adına yeni bir kılavuz yayınladı. Kullanıcı gizliliği, etkileşim ve uygulamada geçirilen süre olmak üzere üç ana koyu kapsayan kılavuz, ebeveynlere uygulamadaki araçların nasıl çalıştığı ile ilgili rehberlik edecek. 

Çocukların, içinde bulunduğumuz dijital çağın kötülüklerinden korunmasında ebeveynlerin büyük bir sorumluluğu bulunuyor.  Nitekim birçok uygulama, çocukların internette neler izlediği, dinlediği veya aradığı noktasında ebeveynlere denetim imkanı veriyor.

Instagram’ın yayınladığı yeni ebeveyn kılavuzu, anne-babalara platformdaki gizlilik ayarlarını ve içerik kontrolleri ile ilgili önemli ipuçları veriyor. Çocuklarının platformu nasıl kullandıklarını daha iyi kavramaları adına ebeveynlere oldukça yerinde bir hizmet sunan ABD’li şirket, anne ve babaların dijitalleşen dünyada yollarını bulmalarına yardımcı olacak.

Kılavuz, gizlilik, yorumları yönetme, istenmeyen kullanıcıları engelleme, yorumları filtreleme, kullanıcı etkinliğini görüntüleme, bildirimleri kapatma, günlük hatırlatıcıları ayarlama ve çok daha fazlasını içeriyor. Ayrıca ebeveynlerin sosyal medya terminolojisini anlamalarına yardımcı olmak için bir sözlük sunan Instagram, anne-babaların çocuklarıyla daha sağlıklı bir iletişim kurmalarını sağlayacak. 

Ebeveyn kılavuzunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.