Instagram Güncellendi, Konum, Mekan ve Etkinlik Aramaları Detaylandırıldı

Instagram Güncellendi, Konum, Mekan ve Etkinlik Aramaları Detaylandırıldı

Instagram güncellenerek 7.0.1 sürümüne yükseldi. Instagram konum ve kişi aramalarında ince ayarlar yaparken, artık aramalarda popüler akımları öne çıkarmaya başlayacak.

İçerisinde konum arama ve kişileri keşfet özelliklerini ekleyen Instagram, daha önceden sadece etiketlenen, yani resmi paylaşan kişinin eklediği konumları bulurken, artık doğrudan konum arama seçeneği barındırıyor. Bunu yaparken popüler mekanları da kolaylıkla bulmamızı ve ayıklamamızı sağlıyor.

Instagram artık hemen her yerde olan biteni sınıflandıran bir yapıya da kavuşuyor. Popüler etiketler, özel yaratılmış içerikler, Popüler yer ve mekanlar yenilenen "Keşfet" özelliği ile daha hızlı ve detaylandırarak bulunabiliyor. Instagram uygulama takımının kullanıcılar için, kullanıcının ilgisine yönelik konular da zenginleştiriliyor. Böylelikle belli başlıklar altında o gün popüler olan ne varsa kolaylıkla ulaşma şansına da sahip oluyorsunuz. Kısaca Instagram görsel içerik ve görsel haber konusunda yeni bir adım atmış oluyor.

Instagram böylelikle geçmiş olan ya da devam eden etkinlikleri de kullanıcılarına bildiriyor. Bu etkinliklere ait yapılmış tüm fotoğraf çalışmalarını dağınık olarak göstermek yerine, bir başlık altında topluyor. Instagram bu yeni özelliklerini kullanıcının bulunduğu yere göre sınıflandırıp, en yakın popüler başlıktan başlayarak daha uzak mesafeye doğru sıralayarak sunuyor. Böylece size en yakın video ve fotoğraflara, etkinliklere, yeni ve popüler mekanlara hemen ulaşmanız mümkün oluyor.

Instagram'da Yeni Reklam Alt Yapısı Hizmete Giriyor

Instagram, Facebook Profilinize Göre Reklam Göstermeye Başlıyor

Yeni Başlayanlar İçin Instagram İpuçları

YORUMLAR