Instagram Hikayeler'deki 24 Saat Sınırlaması Kalkıyor!

Instagram Hikayeler'deki 24 Saat Sınırlaması Kalkıyor!

Instagram kullanıcılarının sinirlerini bir hayli bozan özellik, daha doğrusu sınırlama, bugün itibarıyla tarih oldu. Artık 24 saatten önce çektiğiniz resim ve videolarınızı Instagram Hikayeleri'nize ekleyebileceksiniz. Güzel haber!  Ayrıca, Instagram mobil uygulamasında kullanılan 'Kaydet' seçeneğinin web için de test edilmeye başlandığı duyuruldu.

Son rakamlara göre aylık aktif kullanıcı sayısı 800 milyon kişiye, aktif kullanıcı sayısı ise 500 milyon kişiye ulaşan Instagram, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Şüphesiz bu büyümedeki en önemli faktörlerden bir tanesi de Snapchat'ten araklanan Hikayeler özelliği. Öyle ki Instagram'ın Hikayeleri, Snapchat'in hikayelerini geride bırakmayı başardı. Boynuz kulağı geçti durumu yani!

Instagram, yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcıları sınırlandıran bir özelliğini kaldırıyor. Hepinizin bildiği üzere, Instagram Hikayeleri'nize ya o an çektiğiniz görüntüyü ya da son 24 saat içinde çektiğiniz görüntüyü koyabiliyordunuz. Tabii daha önce çekilen fotoğrafı screenshot alarak sanki yeni çekilmiş gibi yapmayı katmıyorum. O işin olmazsa olmazı! Fakat bu cingözlüğe bugün itibarıyla gerek kalmayacak.

Artık tarih farketmeksizin istediğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu Instagram Hikayeleri'nize ekleyebileceksiniz. Hikayenize 24 saatten daha eski bir resim veya video eklediğinizde, medya bağlamında otomatik olarak yeni bir tarih etiketi çıkacaktır. Diğer çıkartmalar gibi karşınıza çıkacak tarih çıkartmasını yeniden boyutlandırabilir ya da silebilirsiniz.

Bununla birlikte, Instagram'ın mobil uygulamasında kullanılan 'Kaydet' butonunun, web tarafında da test edilmeye başlandığını belirtelim. Instagram yaptığı açıklamada, yaklaşık bir senedir kullanılan özelliğin, web sürümü için de aktif hale getirileceğini ve bugün bu özelliğin test edilmeye başlandığını bildirdi.

Kullanıcılar, 'Kaydet' özelliğini kullanarak kendi belirledikleri konu başlıkları ile pek çok fotoğrafı ayrı koleksiyonlar halinde kaydediyor ve daha sonra aradıkları karelere daha rahat şekilde erişebiliyor. Hatta bu özellik ilk çıktığında  "Insragram bu sefer Pinterest'i taklit etti" şeklinde yorumlanmıştı. Yine de bu özelliğin web sürümüne de gelecek olması, pek çok kullanıcının hayatını kolaylaştıracaktır.

Instagram'ın yeni özelliğini beğendiğiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR