Instagram Hikayeleri Snapchat'e Fark Attı

Instagram Hikayeleri Snapchat'e Fark Attı

Instagram, Snapchat'ten kısa bir süre önce kopyaladığı Hikaye özelliği ile 250 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaşarak Snapchat'e fark attı. Snapchat'ın kullanıcı sayısında da düşüş yaşandı.

Paylaştığınız andan itibaren, 24 saat içinde kaybolan çevrimiçi görüntü ve videolara sahip hikayeler özelliğini, ilk olarak 2013 yılında Snapchat geliştirmişti. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında bu özelliği Snapchat'ten kopyalayan Instagram, günümüz itibariyle Snpachat'i geçmiş bulunuyor. CNBC'de yapılan bir röportajda Facebook'un küresel satış müdürü Carolyn Everson, Instagram Hikayelerinin günümüzde 250 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. Snapchat ise 166 milyon tekil kullanıcı sayısında kaldı.

Everson, Instragram'ın 700 milyon kullanıcıya sahip olduğunu da belirtti. Instagram Hikayelerinin, Snapchat'ten taklit veya kopyalama iddialarına da ise sert bir şekilde karşı çıktı. Sosyal medya paylaşıma açık bir platform olduğundan dolayı, aynı özellikleri farklı şirketlerin kullanabileceğini söyledi ve konuyu kapatmaya çalıştı. 

Everson ne kadar kabul etmek istemese de hikaye özelliğini ilk Snapchat yapmıştı. Yani Instagram'ın bunu kopyaladığını rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Ancak, 250 milyon aktif kullanıcı Instagram hikayelerini kullandığında göre; bu durum kullanıcıları çok da fazla ilgilendirmiyor. Bu yüzden Snapchat'in farklı bir yöntem deneyerek, tekrar kullanıcılarını kazanması gerekiyor.

Instagram'da Canlı yayınnızı Hikaye'de Paylaşın!

Instagram’dan Arşiv Özelliği

YORUMLAR