Instagram İçin Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Instagram İçin Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Sosyal paylaşım denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Instagram artık daha da sosyal bir ortam olacak. Bir süredir kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla mantıklı ve sağlam adımlar atan Instagram en son Windows Phone işletim sistemi için resmi uygulamasını duyurmuştu. Daha öncesinde de video servisini hizmete açan Instagram Twitter'ın video servisi Vine için büyük bir tehdit olmuştu.

Instagram'ın bu yeni özelliklerinin ve geliştirmelerinin ortak bir amacı vardı: Instagram'ı daha çok kullanıcıya ulaştırmak. Şu an kayıtlı 200 milyon civarında kullanıcısının olduğu tahmin edilen Instagram'ın Windows Phone uygulamasının yayınlanması bu sayıya büyük katkıda bulunacak.

Fakat Instagram'a eklenileceği söylentileri yayılan yeni bir özellik Instagram için en radikal değişikliklerden biri olabilecek nitelikte. Şu ana kadar sadece görsel paylaşım temeline dayanan Instagram'da yorumlar haricinde diğer kullanıcılarla iletişim kurma seçeneğimiz yoktu. İşte Instagram Twitter gibi rakiplerinde yer alan direkt mesajlaşma özelliğini kendi hizmetine ekleyerek bu durumu değiştirmeyi düşünüyor.

Özel mesajlaşma imkanının olduğu bir Instagram fotoğraf ve video paylaşım servisi için hem pozitif hem de negatif etki yaratabilir. Elbet ki diğer kullanıcılarla direkt mesajlaşmak kullanışlı olabilir; fakat mesajlaşma sisteminin yapısına bağlı olarak kullanıcıları rahatsız edebilecek durumlar da oluşabilir. Eğer tanımadığınız kişilerden mesaj alabilmek mümkün kılınırsa bazı kullanıcıların Instagram'ı kullanmayı bırakması muhtemel.

Yeni mesajlaşma özelliğinin yıl sonuna kadar güncellemeler aracılığıyla çıkarılacağı yayılan söylentiler arasında.

Samsung, Galaxy Grand 2'yi Resmen Duyurdu

YORUMLAR