Instagram, Profil Sayfalarında Değişikliğe Gidiyor

Instagram profil sayfaları

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, profil sayfalarında önemli değişikliklere gidiyor.

Instagram, internet sitesinden yayınladığı blog yazısında, planlanan değişiklikleri resmi olarak açıkladı.

Facebook çatısı altında faaliyet gösteren sosyal medya devi, yeni tasarımla birlikte profil sayfalarını çok daha işlevsel kılmak istiyor. Şirket, önümüzdeki haftalarda yeni profil sayfasının birkaç farklı sürümü üzerinde çalışacağını açıkladı.

Instagram profil sayfası

Kullanıcıların profil sayfalarında gezinmesini kolaylaştıracak yeni sekmeleri test edeceğini söyleyen Instagram, fotoğraf ve videoların olduğu bölümün ise değişmeyeceğini bildirdi.

Facebook ve YouTube'un ardından, en çok kullanıcısı olan üçüncü sosyal medya platformu olan Instagram, 800 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Her gün 95 milyondan fazla fotoğrafın paylaşıldığı platform, son dönemde birçok yeniliğe imza attı.

Sesli ve görüntülü görüşme, kullanım istatistikleri ve yeni alışveriş özellikleri en dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Şirket son olarak, üçüncü taraf uygulamaları ile kasılan sahte beğeni ve takipçilerin, Instagram’ın Topluluk Kuralları ve Kullanım Şartları'nı ihlal ettiği için kaldırılacağını açıklamıştı.

Eğer bir şansınız olsa Instagram profil sayfasını nasıl dizayn ederdiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın!