Instagram Üçüncü Parti Windows Phone Uygulamalarını Engelliyor

Instagram Üçüncü Parti Windows Phone Uygulamalarını Engelliyor

Microsoft daha önce vermiş olduğu söz doğrultusunda Vine, Flipboard, Path ve Hipstamatic gibi popüler uygulamaların tamamını Windows Phone 8 kullanıcılarıyla buluşturmayı başardı ama gelin görün ki en popüler uygulamalar arasında yer alan Instagram hala Windows Phone 8 üzerinde yerini almış değil.

Hal böyle olunca farklı üreticiler tarafından geliştirilen üçüncü parti uygulamalar sayesinde Windows Phone 8 kullanıcıları Instagram hesapları üzerine kendi fotoğraflarını gönderebiliyorlardı ama gelin görün ki bu uygulamalar Instagram tarafından engellendi.

Instance adlı uygulamanın geliştiricisi Daniel Gary tarafından Twitter üzerinde yapılan açıklamaya göre uygulama aracılığıyla Instagram üzerine yüklenen fotoğraflar, yükleme işleminin tamamlanmasının ardından ya bloklanıyor ya da siliniyor.

Konuyla ilgili konuşan bir Instagram sözcüsüyse durumu "Gelebilecek saldırıları önlemek, güvenliği arttırmak ve spamla mücadele edebilmek için Instagram üzerinde yeni bir API uygulaması kullanmaya başlanıyor." sözleriyle değerlendirdi ve konuya açıklık getirmiş oldu.

Diğer yandan üçüncü parti Instagram uygulamalarından bir diğeri olan 6tagram da benzer sorunlardan dolayı servise resim yükleme sırasında sorun yaşadığını bildiren uygulamalar arasında yer alıyor.

Bakalım Instagram tarafında yapılan geliştirme çalışmaları kapsamında daha kaç adet üçüncü parti uygulama geliştiricisi daha isyanlarını kullanıcılarıyla paylaşmaya devam edecek?

Instagram Android ve iOS uygulamalarına Tamindir.com üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Samsung'dan 8 Çekirdekli İşlemci

YORUMLAR