Instagram Videoları Artık Otomatik Olarak Tekrar Edecek

Instagram Videoları Artık Otomatik Olarak Tekrar Edecek

Dünyanın en çok kullanılan mobil fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, paylaşılan videoların otomatik olarak yeniden başlamasını sağlayan bir güncelleme yayınladı.

Günümüzde hemen hemen herkesin bir Instagram hesabı bulunuyor ve fotoğraf paylaşmasak bile hesabımızdan başkalarını takip ediyoruz. Bağımlılar için ise yemek yenilirken veya bir yere seyahat edildiğinde akla ilk olarak gelen şey şüphesiz Instagram’a fotoğraf koymak oluyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulama kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyecek yeni bir güncelleme yayınladı. Android ve iOS için geçerli olacak bu güncelleme paketinin içerisinde otomatik video oynatma özelliği yer alıyor.

Yeni güncelleme ile haber akışında gezerken izlediğiniz bir video otomatik olarak siz uygulamada kaldığınız süre zarfında tekrar tekrar oynatılacak. Instagram yetkilileri bu işlemin internet harcamayacağını söylese de bu konuda bazı şüpheler yok değil. Bunun yanı sıra videoların otomatik oynatılması eski sürüm cihazların da donmasına neden olacak gibi. Henüz bu konularda ayrıntılı bir açıklama yapmayan şirket, iddialara göre bu özelliği reklamverenler için devreye sokmuş.

Vine ile benzeyen özellikleriyle Twiter'ın oldukça dikkatini çeken Instagram bakalım önümüzdeki günlerde daha ne gibi yenilikler yapacak. Instagram'ın güncel sürümünü aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Yalnız bölgesel olarak güncelleme paketinin geç veya erken geldiğini unutmayın.

Instagram, Kullanıcı Sayısı Olarak Twitter'ın Gerisinde Kaldı

YORUMLAR