Instagram, Web Üzerinden Arama Yapma İmkanı Vermeye Başladı

Instagram, Web Üzerinden Arama Yapma İmkanı Vermeye Başladı

Instagram’ın web üzerindeki sayfalarına kişileri, mekanları ve etiketleri arama özelliği getirildi. Artık Instagram'da aradığımız her iletiye daha hızlı ulaşabileceğiz.

Instagram mobil uygulamasına yaptığı güncellemelerin bir kısmını web sayfalarında da uygulamayı planlıyor. Web sayfası üzerindeki çalışmalarına ilk önce arayüzün yeniden tasarlanmasıyla başlayan Instagram, artık sitesine yeni kazandırdığı arama özelliğiyle birlikte masaüstü bilgisayar üzerinden de trafiğini daha çok arttırmayı hedefliyor.

Aslında Instagram’ın hedefi, mobil kullanıcılarına sunduğu tüm olanakları, masaüstü kullanıcılarının da hizmetine açmak. Arama özelliğinin web sayfalarında hizmete başlaması da bu girişimin ilk adımı olarak değerlendirilebilir. Instagram’ın web sayfaları üzerinde yapacağı değişiklikler ve güncellemeler, 2015 yılının ikinci yarısında devam edecek. Instagram bu güncellemeleri ve değişiklikleri kendi Twitter hesabından paylaşarak kullanıcılarına duyuruyor.

Instagram’ın web sayfalarında yapacağı her yenilik ve güncelleme, Instagram’a reklam geliri olarak geri dönüyor. Böylelikle reklam mecrasını genişletmiş oluyor. Instagram web sayfasında kullanılabilecek interaktif reklamların, pek çok reklamverenin ilgisini çekeceğini de düşünüyor. 

Tamindir'i Artık Instagram'dan da Takip Edebilirsiniz

Instagram, Facebook Profilinize Göre Reklam Göstermeye Başlıyor

YORUMLAR