Instagram'da Hikayeler Özelliği ile 24 Saatlik Hikaye Devri Başlıyor

Instagram'da Hikayeler Özelliği ile 24 Saatlik Hikaye Devri Başlıyor

Popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, yeni yayınladığı güncellemeyle birlikte Snapchat ile aynı kulvarda hizmet vermeye başladı.

Bildiğiniz üzere Snapchat uygulaması üzerinden hikayeler oluşturabiliyor ve gün içerisinde de bu hikayelere özel yeni videolar ve fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Çektiğiniz bu videolar ve fotoğrflar 24 saat içerisinde kendini imha ediyor ve hikayedeki en son videoda silindiğinde hikayeniz kapatılıyor. Bu özelliğinden dolayı çok sevilen Snapchat'in yerini çok yakın bir zamanda Instagram alabilir.

Instagram'a "hikayeler" özelliği geldi

Instagram'ın yayınladığı son güncellemeyle birlikte hikayeler özelliği artık resmi olarak aktif hale getirildi. Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanan bu güncelleme sayesinde artık Instagram'da da geçici videolar çekebilirsiniz.

Instagram'ın hikayeler özelliği sayesinde kullanıcılar kısa videolar ile ne yaptıklarını anlık olarak paylaşabilecekler. paylaştıkları bu hikayeler tüm kullanıcılar veya seçili kullanıcılar olmak üzere iki farklı şekilde yayınlanıyor. Hikayenizi görmesi için izin verdiğiniz kişiler basit dokunma hareketleri ile sizin hikayelerinize rahatlıkla göz atabiliyor. Hikayeniz içerisinde paylaştığınız video ve fotoğraflara emoji koyabilmeniz de mümkün. Emoji koyabilmek dahil tüm Instagram hikayeler özellikleri Snapchat ile aynı şekilde çalışıyor.

Instagram'ın hikayeler özelliği kullanıcı profilinde yer alacak ve anlık olarak yayınlanan güncel akışın düzenini bozmayacak. 

Instagram’ın hikayeler özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram'da Paylaşılan Fotoğraflar Yoruma Kapatılabilecek

Instagram'da Beğendiğiniz Fotoğraflar Yaşınızı Ele Veriyor

YORUMLAR