Instagram'ın Canlı Hikayeler Özelliği Çok Yakında!

Instagram'ın Canlı Hikayeler Özelliği Çok Yakında!

Instagram'ın son güncellemesi hepimizin merak ettiği bir özelliği resmiyete kavuşturdu. Daha önce haberlerini paylaştığımız canlı video akışını içeren güncelleme, çok yakında fotoğraf ve video tutkunlarının yeni eğlencesi olacak. 

Türkiye'de yaşıyorsanız ve sıkı bir Instagram kullanıcısıysanız fotoğraf ve video çekmek sizin için bir rutin olmuş demektir. Sürekli gelişen sosyal mecralar farklı amaçlara hizmet ediyor ve her birini ayrı ayrı yüklemek zorunda kalıyoruz. Facebook ekosisteminde bulunan Instagram, işte bu ayrı mecraların özelliklerini bünyesine katmaya başladı. Snapchat'in çekirdek özelliklerini "Hikayeler" adıyla sistemine dahil eden uygulama, şimdi de video bağımlılarına yeni bir seçenek sunacak: Canlı Hikayeler

Bu yeni özellik, kullanıcıların hesaplarında bir saate kadar canlı video akışı yapmalarına olanak tanıyor. Kullanıcıların canlı hikayeleri kullanabilmeleri için de ekranı sola doğru kaydırmak yeterli olacak. Yani Normal ve Boomerang'ın yanında bir de Canlı olduğunu göreceğiz ve "Canlı Yayını Başlat" diyerek takipçilerimize ulaşabileceğiz. Kimin canlı yayında olduğunu da ana ekrandaki rozetlerinden anlayabiliriz. 

Arkadaşlarınız ve takipçilerinizle anında bağlantı kurmak için canlı yayın açabilme özelliğinin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Şimdilik tek bildiğimiz, Amerika Birleşik Devletleri'nde özelliğin aktif olduğunu ve bize geldiği zaman yaptığımız canlı yayın bittiğinde hikayenin kaybolacağı. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Instagram Canlı Video Yayını Kendini Silebilen Gönderilerle Güncelleniyor

Instagram'a Canlı Yayın Özelliği Geliyor!

YORUMLAR