Instagram'ın Web Arayüzü Yenilendi

Instagram'ın Web Arayüzü Yenilendi

Sosyal ağların en popülerlerinden olan, selfie akımına ev sahipliği yapan Instagram, uzun bir sürenin ardından ilk defa Web arayüzünü yeniledi. Facebook tarafından satın alınmasından beri listesine birçok yeni filtre ekleyip, tasarımını değiştiren Instagram, bu anlayışını Web'de de sürdürmek istiyor.

Instagram'ın yenilenen Web tasarımına baktığımızda ise temiz ve modern bir arayüzle karşılaşıyoruz. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra, ana akış ekranında takip edilen kullanıcıların yolladıkları fotoğraflar tek tek ve gayet büyük bir şekilde görünmekte. Bu sayede içerik daha çok ön plana çıkarılıyor. Kullanıcı sayfalarında ise yan yana 3 sütun halinde fotoğrafların yer aldığını görmekteyiz. Responsive tasarım sayesinde, sayfanın boyutları küçülse bile orantılı olarak gösterilen içerikte küçülüyor ve bu da mobil kullanıma da uygunluk kazandırıyor.

Instagram'ın web arayüzünü temiz ve içeriğin ön planda tutulduğu bir hale getirmesi, uzun zamandır konuşulan reklam veya sponsorlu içerikten daha iyi geri bildirim alınması için yapılmış olabilir. Birçok kullanıcı için devreye giren yeni tasarıma henüz geçmeyenler birkaç gün içerisinde yeni dizayna geçecek.

YORUMLAR