İnternet Alışverişlerinde Kredi Kartlarına Çok Yüklendik

İnternet Alışverişlerinde Kredi Kartlarına Çok Yüklendik

BKM'nin (Bankalararası Kart Merkezi) açıkladığı mayıs raporlarına göre, internet üzerinden kredi kartı kullanarak yapılan alışveriş oranı yüzde 15'e kadar yükseldi.

BKM'nin raporunda, internette en çok kredi kartı kullanılan sektörler havayolları, seyahat acenteleri ve araba kiralama servisleri olarak işaret ediliyor.

BKM!nin basınla paylaştığı bu raporda, internet ödeme alışkanlıklarının artmasıyla beraber işaret edilen rakamlara göre, mayıs ayında toplam 8,5 milyar TL tutarında kredi kartlı ödemesi yapılmış. Bunun önceki yıllara göre bir rekor olduğu da ifade ediliyor. Rapor, 2016 yılı mayıs ayı ile kıyaslandığında, internetten kartlı ödemelerde yüzde 46 oranında bir artış olduğuna da işaret ediyor.

Ancak, internette kredi kartıyla yapılan ödemelerde lider sektör turizm değil, 1 milyar 294 milyon TL ve yüzde 15 pay ile kamu-vergi ödemeleri en başta yer alıyorlar. BKM'nin sıralamasına bakılacak olursa,  1 milyar 139 milyon TL ve yüzde 13'lük ödeme oranıyla ile havayolları, kamu-vergi ödemelerinin hemen ardından geliyor.

Yani vergimizi kartlarla ödeyip, tatilimize yine kartlarımıza yüklenerek çıkıyoruz.

Dikkat! Kredi Kartı Taksitleriyle İlgili Değişiklikler Yolda

BDDK, Bütün Kredi Kartlarını İnternetten Alışverişe Kapatıyor

Google Kredi Kartlarını Takibe Almaya Karar Verdi

YORUMLAR