iOS 11 Bataryayı Çok Daha Çabuk Tüketiyor!

Geçtiğimiz hafta Apple tarafından yayınlanan iOS 11 kullanıcılar tarafından beğenilmişti. Fakat bugün ortaya çıkan bir bilgiye göre, iOS 11 eski sürümlere oranla iki kattan daha hızlı sürede bataryayı bitiriyor.

Wandera isimli araştırma şirketinden gelen bir rapor ile ortaya çıkan bu iddia, 50 bin cihaz üzerinde test edildi. Neredeyse her cihazda daha hızlı tükenen bataryayla karşılaşan şirket, 3D Touch çoklu görev hareketinin buna sebep olduğunu ifade ediyor.

3D Touch’a ek olarak Wi-Fi ve Bluetooth gibi şarjı daha çok harcamaya neden olan araçların da kapatılması gerektiğini belirten Wandera, iOS 11’in geliştirilme aşamasının hala bitmediğini düşünüyor.

Bunlara ek olarak iOS 10 yüklü bir iPhone 7’nin şarjı yüzde 100'den 0'a düşmesi ortalama 240 dakika sürüyordu. Fakat iOS 11 ile bu sürenin sadece 96 dakikaya düştüğünü belirten şirket, yeni iPhone’larda bu sorunun olmayacağını belirtti. Yeni iPhone’lar dışında diğer cihaz sahipleri de iOS 11’e gelecek olan güncellemeyi beklemek zorunda.

Ayrıca konu hakkında açıklama yapmayan Apple’ın, ne zaman güncelleme yayınlayacağı henüz belirsizliğini koruyor. Eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız Apple iOS 10.3.3'ü imzalamayı durdurmadan geri dönüş yapabilirsiniz.

YORUMLAR