iOS 8.1 Güncellemesi Yayınlandı

iOS 8.1 Güncellemesi Yayınlandı

Apple’ın iOS 8 için yayınladığı ilk büyük güncelleme olan iOS 8.1’in 20 Ekim yani bugün yayınlanacağı Apple tarafından açıklanmıştı ve şirket söz verdiği gibi çeşitli yenilik ve iyileştirmeler içeren iOS 8.1 güncellemesini iPhone 4 sonrası tüm cihazlara sundu.

iOS 8.1 yazılım güncellemesi ile gelen en büyük yenilik Apple’ın geçtiğimiz iPad etkinliğinde bahsettiği Apple Pay servisi. iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 ve iPad Mini 3 sahipleri için mağazalarda Touch ID ile ödeme kolaylığı sunan hizmete mevcut Passbook özelliğine entegre geliyor. Kullanıcılar bu bölüme girerek kredi ve banka kartlarını ayarlayabiliyor. Tabii ki Apple’a göre güvenli ve kolay ödemeyi mümkün kılan bu özellik ilk olarak Amerika’da kullanıma sunuldu. Şu anda 220.000’den fazla mağaza Apple Pay ile ödemeyi kabul ediyor. Apple Pay’in haricinde kullanıma sunulan bir yenilik te Mac’inizin iPhone ve iPad’inizle etkileşime geçmesini mümkün kılan Süreklilik özelliği. Bu özellik sayesinde OS X Yosemite üzerinde çalışan bir Mac bilgisayara sahip olan kullanıcılar mobil cihazlarına gelen mesajları bilgisayarlarından okuyabiliyor ve gelen aramaları yanıtlayabiliyor. Tabii ki iPhone, iPad ile Mac bilgisayar arasında iletişimin sağlanabilmesi için aynı WiFi ağına bağlı olma zorunluluğu bulunmakta.

iPhone ve iPad kullanıcılarının fotoğraflarını bulutta saklamalarına izin veren iCloud Photo Library ile birlikte kullanıcılar tarafından bildirilen çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleri içeren iOS 8.1 güncellemesini OTA veya iTunes yoluyla uygulayabilirsiniz. Doğrudan indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilir, güncellemeyi nasıl uygulayacağınızı "iOS 8 Nasıl Yüklenir?"adlı blogumuzdan öğrenebilirsiniz.

iOS 8 Nasıl Yüklenir?

YORUMLAR